آخرین وضعیت آبگرفتگی‌ها و رسیدگی به مناطق آسیب‌دیده خوزستان
آخرین وضعیت آبگرفتگی‌ها و رسیدگی به مناطق آسیب‌دیده خوزستان
 استاندار خوزستان در خصوص آخرین وضعیت آبگرفتگی‌ها و رسیدگی به مناطق آسیب‌دیده توضیحاتی ارائه کرد.

 

غلامرضا شریعتی  با اشاره به ورود توده پرفشار باران زا به استان و در پی آن بارندگی های اخیر گفت: با ورود توده سودانی طی چند روز اخیر به استان شاهد بارندگی هایی در بخش های بالادست استان بودیم که برآورد شده به واسطه این بارش ها طی ۵ روز آینده ذخیره آبی سدهای استان را به میزان ۳ میلیارد متر مکعب تأمین کند.

به گزارش اندیشه خوزستان به نقل از استانداری خوزستان، وی افزود: پیش از این بارندگی ها ۹.۹ میلیارد متر مکعب ذخایر پشت سدهای ما خالی بوده که با بارندگی های اخیر برآورد شده تا میزان ۳.۲ میلیارد متر مکعب ذخایر سدها تأمین شود.

استاندار خوزستان گفت: در پایین دست سدها هم شاهد بارندگی های بسیاری بودیم و با توحه به پیش بینی ها، از ابتدا نگران بارندگی ها و شرایطی که در مباحث میان حوضه ای پیش خواهد آمد، بوده ایم.

وی عنوان کرد: در طول ۲ روز گذشته شهرستان ماهشهر بارشی بیش از ۱۷۰ میلی متر را به خود دیده که با توجه به پیش بینی های بارشی در حدود ۹۵ الی ۱۰۰ میلی متر اداره هواشناسی، شاهد میزان بیشتر بارندگی در این شهرستان بوده ایم.

شریعتی بیان کرد: در شهر ماهشهر مشکل چندانی وجود نداشته اما در شهر چمران و بندر امام خمینی (ره) به دلیل بالا بودن حجم آب و عدم پاسخگویی سیستم ها به این حجم از آب و یا عدم وجود سیستم جمع آوری آب های سطحی با مشکلاتی روبرو شدیم.

استاندار خوزستان با اشاره به اعزام معاونت عمرانی استانداری و مسئولینی از شرکت آب و فاضلاب استان و سایر دستگاه ها به بندر ماهشهر گفت: با اقدامات جدی صورت گرفته، از طرف شرکت پتروشیمی، اداره بندر و همچنین کمک های خوبی از طرف استان جهت دفع بهتر آب ها ارسال شد.

وی افزود: طبق آخرین اطلاعات دریافتی، در صورت اینکه طبق پیش بینی های صورت گرفته شاهد بارندگی مجدد نباشیم حداقل تا ۸۰ درصد مشکلات شهر چمران با اقدامات صورت گرفته ظرف چند ساعت آینده و حداکثر تا صبح دوشنبه رفع و عمده آب های جمع شده دفع خواهد شد.

استاندار خوزستان با اذعان به وجود مشکل جدی در بخش هایی از بندر امام (ره) اظهار کرد: در مناطق شهرک شهید صباغان، بلوکی ها، شهرک مقداد و منطقه نی زار بندر امام (ره) با مشکل جدی تری مواجه هستیم اما امکانات کاملاً بسیج شده و در حال دفع آب ها هستیم اما حجم آب های جمع شده زیاد است و امیدواریم با اقداماتی که در آن مناطق در حال انجام است بتوان مشکلات این مناطق را سریع تر رفع کرد.

وی در پایان گفت: با تمهیداتی که پیشتر انجام شده در سایر شهرستان ها مشکل چندانی وجود ندارد و با وجود پراکندگی و حجم بالای بارش آب ها به صورت روان در حال دفع شدن است.