آزاد سازی ساحل کارون یک مطالبه عمومی است / دست زمین خواران از رودخانه کوتاه شود
آزاد سازی ساحل کارون یک مطالبه عمومی است / دست زمین خواران از رودخانه کوتاه شود
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به طرح آزاد سازی سواحل در کشور گفت: هیچ تفاوتی میان کارون و سایر رودخانه های کشور نیست و سواحل آن باید آزاد شود.

به گزارش  اندیشه خوزستان: حمید دغاغله اظهار کرد: همانگونه که ریاست جمهوری در سفر خود به گیلان بیان کرد”دستگاه های اداری باید بیش از دیگران خود را موظف به رعایت قوانین بدانند و برای ایجاد و احداث ‏بنا باید مقید به قانون باشند، وقتی آنها مجری قانون باشند مردم هم رعایت می کنند” باید این مهم در اهواز نیز اجرا شود.

وی افزود: وقتی ساحل کارون توسط عده ای تصرف شود فرقی ندارد ساحل دریا باشد یا رود خانه باید آزاد شود چرا که این رودخانه حق طبیعی همه شهروندان و میراث آیندگان است، وظیفه ما حفظ، نگهداری این امانت برای فرزندان خود در آینده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به تعرض در برخی نقاط رودخانه کارون گفت: این رودخانه از سوی برخی افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته و در حال حاضر نیز خاک ریزی هایی در چند نقطه از آن در حال انجام است، ما و مسئولان مربوطه باید کارون را از دست زمین خواران و ساحل خواران نجات دهیم.

وی تاکید کرد: کارون مهم ترین نماد هویتی و سنبل زیبایی شهر اهواز است، آزاد سازی ساحل این رودخانه یک مطالبه مردمی است، این امر باید هرچه سریع تر محقق شود و حق طبیعی مردم به آنها بازگردانده شود.

دغاغله با اشاره به اجرای طرح آزاد سازی سواحل در سطح کشور توضیح داد: هماهنگونه که در سایر شهرها این اقدام صورت گرفته و در حال انجام است در اهواز نیز باید انجام شود، مگر چه فرقی میان ساحل کارون و سایر رودخانه ها در شهرهای دیگر وجود دارد، دستگاه های مربوطه مانند قوه قضاییه و سازمان آب و برق باید هرچه سریعتر به این موضوع ورود کرده و با افراد متخلف برخورد کنند، گزارش کار به مردم ارائه دهند.

وی با اشاره به ساخت و سازهای با مجوز و بدون مجوز در ساحل کارون تصریح کرد: زمین خواری و ساحل خواری پدیده ای است که در کشور با آن روبرو هیستیم و در اهواز نیز وجود دارد یک بار برای همیشه باید با این موضوع مقابله کنیم تا میراث ماندگار کارون برای آیندگان ماندنی باشد و دست ساحل خواران کوتاه شود.

  • منبع خبر : ایمنا