آغاز طرح «حاج قاسم سلیمانی» برای تشخیص سریع کرونا در اهواز
آغاز طرح «حاج قاسم سلیمانی» برای تشخیص سریع کرونا در اهواز
فرماندار شهرستان اهواز گفت: اجرای طرح غربالگری، شناسایی بیماران کرونایی با عنوان شهید حاج قاسم سلیمانی از امروز در منطقه غرب و منبع آب اهواز اجرایی شد.

 

به گزارش خبرگزاری اندیشه خوزستان ، جمال عالمی نیسی فرماندار شهرستان اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف رصد، کنترل و پایش بیماری کرونا بنا به توافقنامه‌ای که میان وزارت بهداشت و درمان و سازمان بسیج در سطح ملی صورت گرفته به مدت چهار ماه انجام می‌شود.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج نحوه قرنطینه و درمان بیماران مبتلا به کرونا رصد خواهند شد.

فرماندار شهرستان اهواز گفت: این طرح امروز نیز در دو نقطه غرب و منبع آب شروع شده و امیدواریم با استفاده از ظرفیت بسیج در دیگر مناطق نیز این طرح و عملیات را اجرایی کنیم‌ تا کنترلی بر روی بیماری داشته باشیم.

وی با اشاره به وضعیت اعمال محدودیت‌های اخیر، ادامه داد: تا به امروز مردم و اصناف اهواز به خوبی موازین و دستورالعمل‌ها را رعایت کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

جمال عالمی نیسی تصریح کرد: محدودیت‌های اعمال شده همچنان ادامه دارند همچنین گشت مشترک و بازرسی‌ها، کنترل مبادی ورودی و خروجی و دوربین‌های ترافیکی بر اجرای محدودیت‌ها نظارت دارند.

وی بیان کرد: با ادامه همین روند قطعا وضعیت کرونا در اهواز رو به بهبودی خواهد رفت، و در حال حاضر نیز نشانه‌ای از بهتر شدن وضعیت قابل مشاهده است.

عالمی نیسی اذعان کرد: با بهتر شدن وضعیت این نگرانی وجود دارد که مردم مجددا از رعایت پروتکل‌های بهداشتی غافل شوند و اوضاع به حالت قرمز باز گردد.

وی ادامه داد: باتوجه به اقدامی که در کشور شده و بشارتی که برای تست فاز اول واکسن گرفته شده از مردم تقاضا داریم رعایت‌ها تداوم یابد تا ان‌شاالله واکسن تولید و عرضه شود.