عملیات اجرایی فاز دوم توسعه بندر صیادی بحرکان شهرستان هندیجان به اتمام رسید.

به گزارش اندیشه خوزستان از بندر هندیجان، سید مصطفی بهشتیان معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران افزود: این پروژه شامل تأسیسات و امکانات پسکرانه‌ای بوده و تا پایان خرداد ۱۴۰۲ تحویل اداره کل شیلات خوزستان می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران تصریح کرد: در صورت وجود متقاضی، شیلات آماده واگذاری مدیریت بهره‌برداری این بندر به تشکل‌های صیادی و سایر بهره‌برداران و بخش خصوصی طی فرآیند قانونی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز بندر بحرکان به تکمیل امکانات، فاز سوم توسعه این بندر شامل بهسازی امکانات موجود و ایجاد موج‌شکن جزء برنامه‌های آتی سازمان شیلات ایران است که مطالعات آن به زودی به پایان می‌رسد و در صورت تأمین اعتبار کافی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بهشتیان خاطر نشان کرد: راه دسترسی سنگی به طول هزار متر، راه دسترسی اسکله با روش شمع و عرشه به طول هزار و ۳۷۰ متر، ساخت تیر‌های روشنایی برای نصب در امتداد جتی سنگی، احداث ساختمان اداری، محوطه سازی، تکمیل سیستم روشنایی در طول راه دسترسی سنگی و راه دسترسی فلزی و اسکله از جمله اقدامات انجام شده در پروژه احداث بندر صیادی بحرکان هندیجان محسوب می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه بندر صیادی هندیجان از ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه گردشگری برخوردار است، امیدواریم زمینه ایجاد فعالیت‌های توریستی نیز با ورود بخش خصوصی در این بندر فراهم شود.

وی تاکید کرد: سازمان شیلات ایران همواره از توسعه همزمان فعالیت‌های شیلاتی و گردشگری به مثابه دو فعالیت سازگار با هم با توجه ویژه به گردشگری تخصصی شیلاتی استقبال می‌کند. گفتنی است؛ سالانه حدود ۶۷۰۰ تن انواع ماهی و میگو در صیدگاه‌های هندیجان صید می‌شود.

گزارش از محمدمهدی صادقی

انتهای پیام/

  • نویسنده : محمدمهدی صادقی