احیای بافت های تاریخی در دستور کار شهرداری و شورا قرار دارد
احیای بافت های تاریخی در دستور کار شهرداری و شورا قرار دارد
در آستانه روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی، ابراهیم نوشادی شهردار اهواز صبح امروز به همراه سیدحکمت اله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر اهواز از امکان و ابنه تاریخی شهر اهواز بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری اندیشه خوزستان در آستانه روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی، ابراهیم نوشادی شهردار اهواز صبح امروز به همراه سیدحکمت اله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر اهواز از امکان و ابنه تاریخی شهر اهواز بازدید کردند.
شهردار اهواز در این بازدید که به منظور گسترش همکاری های مشترک بین شهرداری و سازمان میراث فرهنگی صورت گرفت ، گفت : یکی از مهمترین موضوعات شهرداری اهواز که بطور جدی پیگیر آن است موضوع احیای بافت و ابنیه تاریخی اهواز می باشد.
نوشادی بیان کرد : احیای ابنیه تاریخی به عنوان میراث شهر در دستور کار شهرداری و شورا قرار گرفته و با توجه به بازدیدی که از برخی از فضا ها صورت گرفته است قصد داریم در سال ۱۴۰۰ حداقل ۳ مورد از این بافت ها را همچون مسجد عامری و گذر پل سفید را بازسازی و احیا نماییم.
شهردار اهواز ادامه داد : تا پیش از این همکاری شهرداری اهواز با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری محدود بوده و تداوم نداشته است که امیدواریم در سال ۱۴۰۰ شروع خوبی در این باب داشته باشیم .
وی همچنین در خصوص موزه منطقه ای خوزستان نیز گفت : شهر اهواز فاقد موزه بوده که سازمان میراث فرهنگی قرار است موزه آب را تبدیل به موزه منطقه ای کند و سازه آن را نیز از سازمان آب و برق تحویل گرفته است.
نوشادی ادامه داد : دراین خصوص نیز اعتبارات خوبی به طرح تعلق گرفته است و بنا گردید شهرداری اهواز ساخت پیرامون موزه را بر عهده بگیرد .
اندیشه خوزستان
  • منبع خبر : پایگاه خبری اندیشه خوزستان