اختصاص ۵۰ هکتار زمین به منظور توسعه فضای سبز شهری
اختصاص ۵۰ هکتار زمین به منظور توسعه فضای سبز شهری
اختصاص ۵۰ هکتار زمین به منظور توسعه فضای سبز شهریسید محمد مولوی از اختصاص 50 هکتار زمین به منظور توسعه فضای سبز شهری برای آبادان، اروندکنار و چوئبده خبر داد.

اندیشه خوزستان «سید محمد مولوی» ظهر امروز در نشست توسعه فضای سبز شهری آبادان، اروندکنار و چوئبده که با حضور رئیس اداره محیط زیست، سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، نماینده فاز ۲ پالایشگاه ، نماینده آبفا، نماینده شرکت پخش فراورده های نفتی و دیگر مدیران شهرستان در اداره محیط زیست این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با پیگیری‌های بسیاری که از شرکت پالایش نفت و فاز دو پالایشگاه آبادان داشتیم مقرر شد تا از محل تعهدات ۲۵ درصد زیست محیطی؛ با انتخاب مکان، نوع گیاهان و طرحی مناسب از طریق این شرکت ها فضای این ۳ شهر را توسعه دهیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، افزود: این نشست سومین جلسه‌ با اداره محیط زیست بود که مکان یابی برای کاشت نهال و درخت و توسعه فضای سبز انجام شد. همچنین مکان و نوع کاشت اولویت‌ بندی و گونه ها را نیز انتخاب کردیم.

وی با بیان اینکه می بایست با یک سری هماهنگی‌های داخلی فضای سبز شهری را توسعه دهیم، تصریح کرد: خوشبختانه در این نشست در مجموع ۴۰ هکتار زمین برای شهر آبادان، ۵ هکتار در شهر اروندکنار و ۵ هکتار نیز به شهر چوئبده برای احداث فضای سبز به تصویب رسید.

مولوی گفت: هماهنگی بین بخشی باید طی جدول زمان بندی پیش بینی شود که طی ۱ تا ۲ سال آینده فضای سبز قابل قبولی را داشته باشیم.

وی به منطقه سلیچ شهرستان آبادان اشاره کرد و ابراز داشت: بسیاری از مناطق شهرستان به ویژه این منطقه از لحاظ مبلمان شهری، فضای سبز، آسفالت، بافت فرسوده، فاضلاب و امکانات اولیه نیازمند توجه جدی است و اگر به آن ها توجه نکنیم و به همین گونه رها شوند سال های آینده آبادان در همه حوزه ها دچار ضررهای فراوانی خواهد شد.