ای کاش “فکری‌”ها قبل از توهین ناموسی کمی فکر می‌کردند
ای کاش “فکری‌”ها قبل از توهین ناموسی کمی فکر می‌کردند
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با انتقاد شدید از رفتار محمود فکری و فحاشی به اعضای این تیم، گفت: ای کاش فکری‌ها قبل از توهین‌های ناموسی کمی فکر می‌کردند.

 

پس از پایان بازی شب گذشته تیم های فولاد خوزستان و استقلال تهران از هفته دوم لیگ برتر که با حساب ۲ بر یک به سود شاگردان نکونام به پایان رسید، ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن، محمود فکری از الفاظی توهین آمیز نسبت به اعضای تیم فولاد استفاده کرده بود.

سعید آذری با انتقاد شدید نسبت به این اقدام سرمربی تیم استقلال در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

“فلسفه مربی آموزش است، احترام است، احترام به رقیب و احترام به خودی

دیروز روز خوبی بود که متاسفانه بد تمام شد. فلسفه و جایگاه مربی، معلم و استاد در هم کوبیده شد. با الفاظی که انسان حتی از شنیدنش شرم دارد. چه برسد به گفتنش.

خانواده و نوامیس هر کس، خط قرمز اوست و این که یک معلم و مربی که آموزش دهنده است، در حالی که از خود بیخود شده است، پا را روی اخلاق و اصول بگذارد و با توهین به نوامیس کلیه ارکان تیم رقیب سعی بر تخلیه روحی، روانی خود کند و در کاهش فشار باخت دست به حرکات ناشایست بزند و کلیت اخلاق و انسانیت را نابود کند، هیچ گونه نمی‌توان توجیه کرد.

ای کاش فکری‌ها، قبل از این همه توهین‌های ناموسی کمی فکر می‌کردند. البته دیروز روز سنگینی بود. برای آن مرد توهین‌کننده؛ کسی که نتوانست خودش را کنترل کند و ابتدا با بازیکنان تیم خودی کارش به بگو و مگو کشید و نیز مشخص بود توهین به خانواده تیم رقیب برایش مهم نیست و به آسانی و مانند نقل و نبات در پایان بازی فحش و ناسزا نثار حریف می‌کند.

البته ما می‌دانیم فرهنگ با اصالت آن باشگاه با این دست رفتارها مختلف است و هوادار باهویت و اصیل آن باشگاه نیز کاملا با چنین رفتاری بیگانه است. این را گذشته نشان داده چون در همین مکتب بزرگان اخلاق‌مداری که اسطوره‌های این هوادار بوده‌اند، پرورش یافته‌اند که مایه مباهات بوده‌اند.

آری؛ هوادار، قهرمان، مربی خودی و رقیب و هر آنکس که این ناسزاهای ناموسی را شنید، خانم‌ها و آقایانی که متاسفانه شاهد چنین صحنه‌های زشتی بودید، من به جای آن آقا و آنهایی که شما می‌دانید از شما عذرخواهی می‌کنم و قول می‌دهم با روشی مدنی با این بی‌اخلاقی برخورد کنم. باشد که دیگر شاهد بروز بی‌اخلاقی و از خود بیخودشدن‌های این گونه نباشیم.”