بازدید نماینده ولی فقیه از تقاطع چندسطحی میدان چمران
بازدید نماینده ولی فقیه از تقاطع چندسطحی میدان چمران
نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه طرح محرومیت‌زدایی شهرداری در برخی مناطق اهواز آغاز شده، گفت: این پروژه‌ها با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در راستای برقرار عدالت اجتماعی است.

 

به گزارش اندیشه خوزستان، سید محمدنبی موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز امروز همراه با شهردار اهواز از پروژه‌های عمرانی شهر بازدید کرد.

امام جمعه اهواز در خصوص پروژه‌های ترافیکی شهرداری اظهار کرد: در ۱۱ نقطه از اهواز از جمله میدان چمران گره ترافیکی شدیدی وجود دارد که لازم بود برای آن چاره اندیشی می‌شد.

وی با بیان اینکه این ۱۱ نقطه در قالب طرح جامع ساماندهی خواهند شد، گفت: یکی از طرح‌ها، تقاطع چندسطحی میدان چمران است که در سه لایه با ۴۰ ستون و ۲۱۰ شمع احداث می‌شود و طبق مشاهدات امروز قسمت خوبی از طرح پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: با تداوم همین شتاب و رفع معارض‌هایی که در کنار طرح قرار گرفته‌اند ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک این پروژه بسترساز سایر گره‌های ترافیکی خواهد بود.

موسوی‌فرد با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید کمک کنند تا پروژه میدان دانشگاه به سرانجام برسد، گفت: قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار این طرح تا به‌حال در هر پروژه‌ای کارنامه درخشانی را با استفاده از کارشناسان داخلی و نیروهای بومی ارائه نموده و وعده‌هایش محقق شده است.

وی بیان کرد: بنا شده در کنار طرح‌های بزرگی که قرار است در شهر اهواز صورت گیرد به حاشیه اهواز که متشکل از قشر محروم است توجه ویژه‌ای با تلاش شهرداری، شورای شهر اهواز و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا شود.

موسوی‌فرد: در این طرح هشت نقطه در حاشیه اهواز در نظر گرفته شده که چهار نقطه در غرب و سایر آن‌ها در شرق است و برای طرح محرومیت‌زدایی آن‌ها قریب به ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه طرح محرومیت‌زدایی شهرداری در برخی مناطق اهواز آغاز شده است، اذعان کرد: مناطقی مثل ملاشیه، مندلی، سیاحی، کوی علوی و سایر مناطق مورد بررسی قرار گرفتند و قرار است قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای اجرای طرح محرومیت‌زدایی آن‌ها ورود کند.

موسوی فرد ادامه داد: امیدواریم که این طرح به خوبی در مناطق حاشیه‌ای صورت گیرد و مردم آن منطقه هم از برکات انقلاب بهره‌مند شوند.

وی اذعان کرد: باید تلاش کرد یک منطقه را پایلوت قرار داد و سایر مناطق را هم بنا بر عدالت اجتماعی با آن دید نگاه کرد تا مشکلات حل شوند.

خطیب جمعه اهواز گفت: در سایر مشکلات مثل آبگرفتگی‌های اخیر امیدواریم دستگاه‌ها مثل شهرداری و آبفا خوزستان اقدامات لازم را انجام دهند تا شرمنده مردم نباشیم.

وی اظهار کرد: سال گذشته ۵۷ نقطه فوق بحرانی در حوزه بحران آبگرفتگی شناسایی شد که بخشی از آن مناطق طی یک سال اخیر برطرف شد.

نماینده‌ ولی‌فقیه در خوزستان تصریح کرد: در بحث مشکل فاضلاب هم که یک‌ مبلغ قابل توجهی از صندوق توسعه ملی اختصاص یافته ان‌شاءالله شاهد برطرف شدن مشکل فاضلاب اهواز باشیم که بنده پیگیر همچنان این موضوع خواهم بود.

وی افزود: در برخی از مناطق شاهد مخلوط آب فاضلاب با آب آشامیدنی هستیم که امیدواریم این مشکل حل شود.

موسوی‌فرد بیان کرد: ان‌شاءالله شاهد تلاش بیشتر مسوولین در حوزه‌های مختلف باشیم تا میزان اخبار منفی بر روی آنتن‌ها کاهش یابد و شرمنده مردم نباشیم.