برخورد با مقصران آبگرفتگی خوزستان بدون ملاحظه و قاطع خواهد بود
برخورد با مقصران آبگرفتگی خوزستان بدون ملاحظه و قاطع خواهد بود
رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: برخورد با متخلفان و مقصران آبگرفتگی در استان خوزستان بدون ملاحظه و بر اساس قانون خواهد بود.

 

به گزارش اندیشه  خوزستان حجت الاسلام حسن درویشیان روز چهارشنبه پس از پایان نشست مجمع نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و بازرسی کل کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران در سرسرای اداری بازرسی خوزستان اظهار داشت: دغدغه‌ها و نگرانی‌های ما و نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات استان به خصوص معضلات پیرامون بحران آبگرفتگی اخیر مشترک و به هم نزدیک است.

وی افزود: نگاه به ریشه‌های مشکلات خوزستان در بخش‌های آب ، فاضلاب ، اشتغال ، آبگرفتگی ، فقر و مسایلی نظیر متروی اهواز که با گذشت بیش از ۱۵ سال تنها ۲۵درصد پیشرفت داشته است تقریبا” مشترک است.

وی با اشاره به بحران آبگرفتگی و مشکلات پیش آمده برای مردم برخی شهرهای جنوبی استان و کلانشهر اهواز اظهار داشت: ما درسازمان بازرسی با هر مسوول و شخصی که در بحران آبگرفتگی قصوری داشته‌ و اقدام های پیشگیرانه را انجام نداده ، برخورد خواهیم کرد.

حجت الاسلام درویشیان با اشاره به بازدیدهای چند روز اخیراز مناطقی که در هفته گذشته دچار آبگرفتگی شدند، افزود: در این زمینه مستندات جمع آوری شده و پس از بررسی‌های دقیق ، در کوتاه‌ترین اعلام می‌شود ولی آنچه مهم است تسریع در جبران خسارات وارده به مردم درجریان آبگرفتگی اخیر است.

سید کریم حسینی رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی  گفت: آنچه از دیدگاه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مسلم است این است که در بحران آبگرفتگی اخیر ، سوء مدیریت شده و برخی از مسوولان با وجود گوشزدهای قبلی برای پیشگیری از آبگرفتگی به وظایف خود عمل نکردند و مردم را با مشکلات عدیده و پیچیده ای رو به رو کردند.

وی خواستار برخورد قاطع و قانونی دستگاه نظارتی و قضایی با متخلفان و افراد مقصر در بحران آبگرفتگی شد.

حسینی افزود: باید تدابیری اتخاذ شود تا آبگرفتگی در شهرهای استان که اساس زندگی مردم را به هم زده و می‌زند تکرار نشود و این حداقل انتظاری است که مردم از مسوولان و نمایندگان دارند.

حجت‌الاسلام درویشیان که از سوی رییس قوه قضاییه ماموریت یافت تا موضوع آبگرفتگی برخی مناطق خوزستان را بررسی و گزارش ارایه کند، روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز از برخی مناطق اهواز که در جریان باران شدید اوایل هفته گذشته دچار آبگرفتگی شده بودند دیدن کرد، قرار است در ادامه سفر سه روز خود به خوزستان از شهرهای خرمشهر و آبادان نیز بازدید کند.

شهرهای بندر امام خمینی(ره)، ماهشهر و اهواز بیشترین خسارت آبگرفتگی ناشی از بارش شدید باران در اوایل هفته گذشته را متحمل شدند.

میزان بارندگی شدید اوایل هفته گذشته در ۲ شهر ماهشهر و بندرامام خمینی(ره) که حدود ۱۵ کیلومتر از هم فاصله دارند ۱۶۷ میلیمتر گزارش شد.

۲۵ آذر ۱۳۹۸ نیز بر اثر بارندگی شدید بخش‌های وسیعی از کلانشهر اهواز ، کارون و آبادان دچار آبگرفتگی شد و خسارت زیادی به مردم و وسایل خانگی آنان وارد گردید.