آغاز فصل برداشت زعفران در ایذه
آغاز فصل برداشت زعفران در ایذه
مدیر جهاد کشاورزی ایذه از آغاز فصل برداشت زعفران در این شهرستان خبر داد و گفت: کشت زعفران از هفت سال پیش در ایذه آغاز شد.

 

کوروش نوروزی  اظهار داشت: سطح زیر کشت زعفران در ایذه با توجه به عملکرد خوب و استقبال کشاورزان به ۱۲ هکتار رسیده است.

وی افزود: به طور میانگین از سطح هر هکتار مزرعه زعفران ۲ کیلوگرم محصول برداشت می‌شود و پیش بینی می شود امسال در مجموع ۲۴ کیلوگرم زعفران در ایذه برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی ایذه تاکید کرد: کشت زعفران در ایذه به شیوه سنتی و دیم انجام می شود، آب و هوا و شرایط اقلیمی این شهرستان با این محصول همخوانی دارد و این موضوع موجب شده‌است که سطح‌ زیر کشت این محصول افزایش پیدا کند.

وی گفت: در شهرستان ایذه با سطح زیر کشت ۱۲ هکتار از مجموع ۲۰ هکتار اراضی زیر کشت زعفران استان خوزستان، رتبه نخست استان را دارد.

نوروزی از توزیع ۳۰ تن پیاز زعفران رایگان بین کشاورزان ایذه‌ای خبر داد و تصریح کرد: بیش از ۱۰ سال است اداره ترویج جهاد کشاورزی ایذه درحال آموزش و برگزاری کلاس های ترویجی برای کشت زعفران در زمین های شیب دار این شهرستان است و اکنون شاهد افزایش سطح زیر کشت این محصول در منطقه هستیم.

وی افزود: کاشت زعفران در ماه‌های شهریور تا مهر انجام می‌شود و بیشترین سطح زیر کشت این محصول در روستای قلعه سرد بخش دهدز است که با توجه به کوهپایه ای بودن این روستا، بازدهی بسیار مطلوبی نیز داشته است.

شهرستان ایذه با حدود ۵۳ هزار هکتار زمین کشاورزی از قطب های کشاورزی در شرق خوزستان است که مرکز آن در ۱۸۳ کیلومتری اهواز قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا