نشست فعالان اقتصادی با مسئولان امور مالیاتی/حدود ۲۱ ماه است کارگران شهرداری اندیکا حقوق نگرفتند
نشست فعالان اقتصادی با مسئولان امور مالیاتی/حدود ۲۱ ماه است کارگران شهرداری اندیکا حقوق نگرفتند
نشست فعالان و سرمایه‌گذاران اقتصادی با مدیران کشوری و استانی امور مالیاتی با موضوع بررسی موانع و مشکلات اقتصادی برگزار شد.

به گزارش اندیشه خوزستان ، این نشست باحضور دکتر مسیحی معاون سازمان امور مالیاتی کشور،دکتر ارزانی مدیرکل امور مالیاتی استان خوزستان،دکتر برزگر مدیرکل پارلمانی اقتصاد و دارایی،کاویانی مدیرکل  امور اقتصاد و دارایی خوزستان ،طاهری سرپرست بانک ملی و دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان ،فرمانداران شهرستان مسجدسلیمان،لالی ،اندیکا و هفتکل وجمعی از مسئولین و روسای ادارات برگزار شد.
پایگاه خبری ایران مهر :محمد مسیحی معاون سازمان امور مالیاتی کشور در این نشست اظهار کرد: شهرستان نفتخیز مسجدسلیمان وهمچنین شهرستان اندیکا با مشکلات بیشماری دست و پنجه نرم می‌کند ،در شرایط تحریمهای ظالمانه ،رکود اقتصادی و شیوع ویروس کرونا از همکاران مالیاتی میخواهم هوای فعالان اقتصادی را داشته باشند.

مسیحی افزود: یکی از درخواست های مهم در شهرستان مسجدسلیمان ارتقاء اداره امور مالیاتی به معاونت است تا مشکلات دیگر شهرستان های اطراف مرتفع شود و همچنین شهرستان اندیکا هم با وجود وسعت جغرافیایی نیازمند اداره ای مستقل است اما هر کدام از این درخواست‌ها شاخص ها و راهکارهایی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور در بحث ارزش افزوده و آلایندگی نیز ابراز کرد: شهرهای کوچک و روستاها به عوارض مالیات بر ارزش افزوده وابسته هستند و ۲۵ تا ۳۰ درصد از بودجه شهرداری ها و دهیاریهای از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود.
مسیحی تاکید کرد: بحث آلایندگی ها یکی از بحث های مهمی است که باید در الویت رسیدگی اداره کل امور مالیاتی خوزستان قرار گیرد.وی اضافه کردتشخیص آلایندگی ها بر عهده سازمان محیط زیست است و ممکن است بعضی صنایع و کارخانجات آلاینده در لیست این سازمان نباشد که نماینده مردم در مجلس می تواند پیگیر این موضوع باشد.
محسن کاویانی مدیر کل امور اقتصاد و دارایی خوزستان در نشست بررسی مشکلات اقتصادی شهرستان مسجدسلیمان و اندیکا با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران در شهرستان مسجدسلیمان به دلایل مختلف یا حتی عدم آگاهی تمایلی به سرمایه گذاری در این شهرستان ندارند افزود: ظرفیت های سرمایه گذاری در این مناطق باید به ما اعلام شود تا نسبت به جذب سرمایه گذار و همچنین نسبت به بارگذاری سرمایه گذاران در سایت سرمایه گذاری ملی و خارجی اقدام کنیم.

کاویانی در ارتباط با مشکلات شهرستان اندیکا از جمله عدم وجود بانک تصریح کرد:رییس شورای هماهنگی بانکها در این نشست  به نماینده مجلس جهت دایرنمودن یک شعبه بانک قول مساعد دادند و همچنین ما می توانیم یک نیروی مالیاتی در محل فرمانداری شهرستان اندیکا جهت رفع مشکلات و موانع فعالان اقتصادی این شهرستان مستقر کنیم .

جهانشاه ارزانی  مدیرکل امور مالیاتی خوزستان نیز در این نشست گفت: درآمد سال ۹۶ مبلغ ۶۰۰میلیارد بود که آن را در سال ۹۷ به یک هزارو هشتاد میلیارد تومان ارتقاء دادیم و همچنین در سال ۹۸ ما رشد صددرصد داشتیم و درآمد ما در حدود یک هزارو ۷۸۰تومان بود که این مبلغ بین شهرداریها و دهیاری‌ها توزیع شد.

ارزانی اضافه کرد : در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تنها منبع درآمدی ارزش افزوده است که ما در تلاش برای ارتقاء ادارات امور مالیاتی شهرستان های مسجدسلیمان،لالی ،اندیکا و هفتکل هستیم که امیدوارم این امر مهم نیز تحقق پیدا کند تا مشکلات این شهرستانها مرتفع شود.

علیرضا ورناصری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت :اندیکا تنها شهری است که بانک در مرکز شهر ندارد و مردم برای پرداخت قبوض و مسائل مالی از مرکز شهر باید به مسجدسلیمان مراجعه کنند.

ورناصری تصریح کرد : حداقل دست آورد این سفر میتواند رفع مشکلات و ارتقا جایگاه یکی از ادارات امور مالیاتی مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا باشد.

ورناصری بیان کرد: هشت شهرداری در حوزه انتخابیه داریم؛ به طور مثال شهرداری اندیکا که حدود ۲۱ ماه کارگران آنها حقوق نگرفته و شرمنده خانواده‌های خود هستند، اداره کل امور مالیاتی استان همکاری‌های خوبی را در این راستا داشته است ولی به دنبال حمایت ویژه سازمان امور مالیاتی کشور هستیم؛ همچنین در بحث ارزش افزوده نیز منطقه ضعیفی داریم و انتظار می‌رود که مسئولان ذی‌ربط به این موضوع نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.