بزرگداشت ۱۸ فروردین روز ایثار و مقاومت مردم هندیجان برگزار شد
بزرگداشت ۱۸ فروردین روز ایثار و مقاومت مردم هندیجان برگزار شد
مراسم بزرگداشت ۱۸ فروردین روز ایثار و مقاومت مردم شهرستان هندیجان در سالن اجتماعات خسروی با حضور مسئولان استانی و محلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه خوزستان از بندر هندیجان؛ مراسم بزرگداشت ۱۸ فروردین روز ایثار و مقاومت هندیجان با حضور سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان، عبدالحسن دریائی فرماندار، حجت الاسلام و المسلمین سید عبالحمید حسینی امام جمعه این شهرستان و دیگر مسئولان محلی، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و اقشار مختلف مردم از روستاهای اطراف و شهر برگزار شد.

در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه، ۱۸ فروردین ماه سال ۱۳۶۷، مصادف با هشتمین سال دفاع مقدس، صدام حسین پس از تجربه تلخ شکست‌های متوالی، میدان ساعت سابق (میدان شهدا) و میدان امام حسین (ع) (بازار شهر) در هندیجان را با ۲ هواپیمای جنگنده بمباران کرد.

که تا به امروز خاطره این روز خونین از ذهن مردم پاک نشده است. در این بمباران هوایی ۲۳ نفر از شهروندان عزیزمان به شهادت رسیدند.

به همین مناسبت هر ساله برنامه بزرگداشتی با محوریت شورای فرهنگ عمومی هندیجان در جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان برگزار می شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : محمدمهدی صادقی