بهترین زمینه قرب پروردگار خدمتگزاری خالصانه به مردم است
بهترین زمینه قرب پروردگار خدمتگزاری خالصانه به مردم است
 رئیس جمهور بهترین زمینه قرب پروردگار راخدمتگزاری خالصانه به مردم دانست و درباره شب قدر گفت: هیچ کس حق ندارد با اعتقاد به لیله‌القدر در زندگی دچار یاس و ناامیدی باشد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر امامزاده صالح(ع) تهران، با تسلیت ایام ضربت خوردن مولای متقیان امیرمومنان علی (ع)، بر توجه و استفاده همگان و به ویژه جوانان از فرصت شب‌های مبارک قدر در مسیر بندگی و اطاعت از خدای متعال تاکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه شب قدر شبی بسیار مهم و با عظمت بوده و باید از آن در راستای افزایش معرفت و شناخت بهره‌مند شد، افزود: خداوند متعال این شب را برای امت پیامبر قرار داد که بتوانند ره صد ساله و ره یک عمر را در یک شب طی کنند و هیچ کس حق ندارد با اعتقاد به لیله‌القدر در زندگی دچار یاس و ناامیدی باشد.

آیت‌الله رئیسی مرحله بعدی برای بهره‌مندی کامل از فیوضات شب قدر را طلب محبت خدا و اولیا الهی دانست و افزود: بعد از اینکه معرفت در دل انسان جای گرفت عشق و دل‌دادگی به خدا و پیامبر و ائمه در دل جاری خواهد شد و نتیجه تحقق این دو در بروز عمل صالح در انسان است و انسان با عمل صالح به حیات طیبه و جایگاه خلیفه الهی می‌رسد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه همه بندگان در معرض آزمایش و امتحان الهی قرار دارند، افزود: انسانی که در مسیر کمال قرار دارد باید امتحان شود و به قله برسد و در این مسیر باید فکر، اخلاق و عمل خود را با هم تطبیق دهد.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: موضوعی که امروز مستکبران و جاهلیت مدرن می‌خواهد به جوامع بشری القا کند آن است که در جهل باقی مانده و مردم قدرت تعقل و تحلیل نداشته باشند؛ دوست‌شناس و دشمن‌شناس نباشند و راه را از بیراهه تشخیص ندهند و اجازه نمی‌دهند مردم آگاهی‌های اصلی را پیدا کنند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز برای تعالی در زندگی فردی و اجتماعی یک راه بیشتر نداریم و آن پیشروی در اخلاق، عمل، جامعه‌سازی قرآنی و کنار گذاشتن بدی‌ها، کاستی‌ها، بی‌عدالتی‌ها، تبعیض، فساد و زشتی‌ها است.

آیت الله رئیسی همچنین نهاد خانواده را رکن اساسی جامعه و بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: امروز کشورهای غربی دچار مشکل بهم ریختن نظام خانواده شدند، از این رو بدترین و زشت‌ترین اخلاقیات را به عنوان شاخص تمدن معرفی می‌کنند.