بیش از ۲ هزار حکم از سال۹۴ صادر شده ولی اموال فروش نرفته است
بیش از ۲ هزار حکم از سال۹۴ صادر شده ولی اموال فروش نرفته است
رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: طی بازدید از انبارها و با توجه به قولی که مسوولین امر داده‌اند انشالله کالاها را در اسرع وقت به فروش برسانند و این کالاها به چرخه فروش مردم بازگردند.

حجت‌الاسلام صادق مرادی، رئیس کل دادگستری خوزستان امروز ضمن بازدید سرزده از انبارهای اجناس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: یکی از مشکلات ما همین بحث کالاهای متروکی است که در انبارها نگهداری می‌شود و برای تهیه آن‌ها به هر حال هزینه و دلار از کشور خارج شده است.

وی افزود: بخشی از آن‌ها، کالاهای مصرفی و بسیاری از آن‌ها کالاهای برودتی مانند کولر می‌باشد که در خوزستان مثل هوا ضروری است.

رئیس کل دادگستری خوزستان در پاسخ به تعیین تکلیف نهایی محتوای انبارها عنوان کرد: طی بازدید از انبارها و با توجه به قولی که مسوولین امر داده‌اند انشالله کالاها را در اسرع وقت به فروش برسانند و این کالاها به چرخه فروش مردم بازگردند.

وی افزود: همچنین انشالله اثر قیمتی بر بازار خواهد داشت و مانع خسارت به بیت‌المال خواهد شد.

مرادی بیان کرد: گرمای هوای خوزستان و سایر شرایط ممکن است هر لحظه باعث خراب شدن این کالاها و از بین رفتن آن‌ها شود.

وی افزود: انشالله طبق قول داده شده کالاها به فروش رسیده و انبارها خالی شود.

رئیس کل دادگستری خوزستان خطاب به تجار گفت: توصیه من به تجار عزیز این است که هنگام ورود کالا حتما اصول واردات را رعایت کرده و مجوزهای لازم را بگیرند تا در آینده با اینچنین مشکلاتی مواجه نشوند که در نهایت مال آن‌ها توقیف و قاچاق محسوب شود.

وی افزود: من این قول را می‌دهم و با جدیت می‌گویم که حتما با کسانی که در انجام وظیفه کوتاهی کرده‌اند برخورد خواهد شد و بیش از ۲ هزار حکم از سال ۹۴ تا به الآن صادر شده و متاسفانه اموال به فروش نرفته است.