تعطیلی دو هفته‌ای تنها راه مهار کرونا در جنوب غرب خوزستان
تعطیلی دو هفته‌ای تنها راه مهار کرونا در جنوب غرب خوزستان
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان گفت: هیچ راهی جز تعطیلی دو هفته‌ای جنوب غرب خوزستان برای خروج از وضعیت فعلی وجود ندارد و ادارات نیز با دستورالمعل فعلی، عامل ازدحام بیشتری شده‌اند.

شکرالله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان، در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در جنوب غرب خوزستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته از ۲۱۱ نمونه گرفته شده ۱۰۰ مورد نمونه مثبت به ثبت رسید که ۶۹ نفر از این افراد مربوط به شهر آبادان، یک نفر از خرمشهر و در شادگان ۳۰ مورد مثبت قطعی ابتلا به ویروس کرونا گزارش شد.

وی با بیان اینکه از این ۱۰۰ مورد مثبت جدید ۷۸ نفر به صورت سرپایی، پایش و راهی قرنطینه خانگی شدند، گفت: طی ۲۴ ساعت اخیر ۶۲ نفر بستری و ۴۵ نفر نیز با کسب بهبودی از بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان ترخیص شده‌اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوتی در آبادان به ثبت رسیده است، اذعان کرد: در حال حاضر کل موارد مثبت بستری در بیمارستان‌های این منطقه، ۲۸۱ نفر است.

سلمان زاده با انتقاد شدید از نحوه اعمال محدودیت‌های کرونایی در جنوب غرب خوزستان، عنوان کرد: متأسفانه علیرغم تأکیدهای فرمانداران شهرهای آبادان و خرمشهر، هیچکدام از دستورالعمل‌های ستاد کرونا اجرایی نشده و با این وضعیت هیچ امیدی به بهبود وضعیت فعلی نیست.

وی با بیان اینکه دستورالعمل کاهش کارکنان ادارات و حضور یک سومی نیروها در محل کار کاملا بی فایده است، خاطرنشان کرد: هیچ راهی جز تعطیلی دو هفته‌ای جنوب غرب خوزستان برای خروج از وضعیت فعلی وجود ندارد و ادارات نیز با دستورالعمل فعلی، عامل ازدحام بیشتری شده‌اند.