تلاش برای واکسیناسیون ۹۵ درصد جمعیت شهری اهواز در آبان
تلاش برای واکسیناسیون ۹۵ درصد جمعیت شهری اهواز در آبان
 دبیر شورای سلامت اهواز با بیان اینکه واکسن به اندازه کافی موجود است، گفت: امیدواریم در آبان‌ماه، ۹۵ درصد جمعیت شهری و بالای ۸۰ درصد جمعیت روستایی و دانش‌آموزی را واکسینه کنیم.

دکتر مهران احمدی‌بلوطکی با اشاره به انجام واکسیناسیون در خوزستان در سه فاز، اظهار کرد: واکسیناسیون شهروندان ساکن شهرها در حال انجام است و تقریبا پوشش واکسیناسیون در شهرهای بزرگ استان خوزستان به ۷۵ تا ۸۰ درصد رسیده است.

به گزارش ایسنا خوزستان ؛ وی افزود: واکسیناسیون روستاییان نیز در حال انجام است و حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد روستاییان به ویژه در اهواز واکسینه شده‌اند و این روند ادامه دارد. تقاضا می‌شود حدود ۳۵ درصد جمعیت روستایی باقی مانده نیز نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: با توجه به تاکید بر برگزاری کلاس‌های حضوری دانش‌آموزان به ویژه ۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها، روند واکسیناسیون این گروه در حال انجام است و تاکنون ۶۰ درصد دانش‌آموزان این گروه سنی یک مرحله واکسن مرحله اول را دریافت کرده‌اند و عده‌ای نیز در حال دریافت دوز دوم هستند. هنوز ۴۰ تا ۴۲ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله واکسن را دریافت نکرده‌اند که باید سریع‌تر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: واکسن به اندازه کافی موجود است و امیدواریم در آبان‌ماه، ۹۵ درصد جمعیت شهری و بالای ۸۰ درصد جمعیت روستایی و دانش‌آموزی را واکسینه کنیم.

  • منبع خبر : https://www.isna.ir/service/province/khouzestan