تنها یک سوم اعتبار پروژه ساماندهی فاضلاب اهواز پرداخت شد
تنها یک سوم اعتبار پروژه ساماندهی فاضلاب اهواز پرداخت شد
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: تنها یک سوم اعتبار مورد نیاز پروژه ساماندهی فاضلاب اهواز پرداخت شده و برای تسریع در روند این پروژه به همکاری تمامی دستگاه‌ها نیاز است.

احمد باقری در حاشیه بازدید از روند اجرایی بخشی از پروژه ساماندهی فاضلاب اهواز در کوی ملت در جمع خبرنگاران بیان کرد: برآوردی که برای انجام این پروژه شد و مقرر شد سازمان برنامه و بودجه از محل صندوق توسعه ملی آن را پرداخت کند ۱۵ هزار میلیارد ریال بود که متاسفانه تاکنون تنها یک سوم آن پرداخت شد.
وی گفت: صندوق توسعه ملی در سال ۹۹ پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به این پروژه تخصیص داد که پارسال ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت شد و امسال نیز باقی این مبلغ واریز شد.
باقری ادامه داد: این میزان مبلغ پرداختی نیز به دلیل اینکه در موعد خود پرداخت نشد و با توجه به تورمی که وجود دارد طبق برنامه نمی‌تواند نیازهای این پروژه را برطرف کند.
مدیرعامل آبفا اهواز افزود: برای امسال از محل صندوق توسعه ملی دیگر قول پرداختی برای این پروژه داده نشده است.
وی بیان کرد: نصب لوله و ایجاد زیرساخت‌های آبی و فاضلابی در اهواز به دلیل نوع زمین و آب‌های زیرزمینی با تمام کشور متفاوت است و زمان و کار بیشتری را می‌طلبد.
وی افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تا شهریور امسال تصفیه خانه شرق اهواز وارد مدار می‌شود و ساخت تصفیه خانه غرب اهواز نیز آغاز شده که توسط فاینانس چینی انجام خواهد شد.
طول شبکه فاضلاب در اهواز ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر است که یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر آن معادل ۴۸ درصد فرسوده است.