توضیح فرماندار اهواز درباره اعتراض‌ها به آب «کوی گلدشت»/ مردم حق دارند؛ مشکل از شنبه حل می‌شود
توضیح فرماندار اهواز درباره اعتراض‌ها به آب «کوی گلدشت»/ مردم حق دارند؛ مشکل از شنبه حل می‌شود
فرماندار اهواز با اشاره به مشکل آب منطقه کوی گلدشت، گفت: فشار آب در این منطقه ضعیف است و مردم به این دلیل اعتراض می‌کنند. خط انتقال آب به این منطقه هم تا پایان سال عملیاتی می‌شود.

خبری در شبکه های ضدانقلاب مبنی بر اینکه اهالی کوی گلدشت اهواز در اعتراض به قطع مکرر آب آشامیدنی اقدام به تجمع و آتش زدن لاستیک کرده و جاده اهواز-خرمشهر اهواز را مسدود کردند در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز امشب در این رابطه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز، با اشاره به مشکل آب منطقه کوی گلدشت، اظهار کرد: فشار آب در این منطقه ضعیف است و مردم به این دلیل اعتراض می‌کنند.

وی با رد مسدود کردن جاده اهواز- خرمشهر توسط اهالی کوی گلدشت، افزود: شب گذشته پس از اعتراض مردم از منطقه بازدید کردم و با حضور در منازل مردم در جریان وضعیت آب منطقه فرار گرفتم.

فرماندار اهواز گفت: از اهالی منطقه درخواست کردیم افرادی را به نمایندگی از خود به فرمانداری ارسال کنند که امروز با حضور نمایندگان مردم، دستگاه‌های اجرایی مربوطه، مدیر عامل آبفا استان، شهردار منطقه و… جلسه‌ای جهت حل این مشکل برگزار شد.

عالمی نیسی بیان کرد: در این جلسه تصمیم بر این شد که طی یک برنامه کوتاه مدت شبکه آب کوی گلدشت تقویت و این برنامه از روز شنبه اجرایی شود.

وی افزود: در برنامه بلند مدت نیز مقرر شد جهت تامین آب کل منطقه گلدشت خط انتقال آبی اجرایی شود که در این رابطه شرکت آبفا استان وعده کرد این برنامه را تا پایان امسال عملیاتی کند.

عالمی نیسی عنوان کرد: شهرداری منطقه نیز ملزم شد به مدت یک هفته طی یک حرکت جهادی پاکسازی و لایروبی انهار و جوی‌های آب را انجام بدهد.

وی گفت: پس از اتمام جلسه به مدت دو ساعت بار دیگر از منطقه کوی گلدشت بازدید کردیم که اهالی این منطقه به ویژه ساکنان خیابان ۷ ارغوان که بیش از سایر خیابان‌ها با قطعی آب مواجه هستند از حضور ما در منطقه استقبال کردند.

عالمی نیسی با اشاره به نظر کارشناس آبفا مبنی بر اینکه اهالی منطقه حاضر نیستند پمپ‌های آب را روشن کنند، بیان کرد: انتظار می‌رود مسئوولان با حضور منطقه از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم باشند و به نظر کارشناسان اکتفا نکنند.

وی افزود: وقتی در منطقه حاضر شدیم و پمپ را باز کردیم متوجه شدیم با وجود باز شدن پمپ، آب قطع است.

عالمی نیسی با تاکید بر اجرای شبکه آب درست در منطقه، عنوان کرد: اهالی منطقه آمادگی گرفتن انشعاب را دارند.