تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک توسط بسیج سازندگی خوزستان
تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک توسط بسیج سازندگی خوزستان
مسوول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: روزانه ۲۰۰ هزار ماسک توسط ۴۵ کارگاه فعال بسیج سازندگی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان تولید می‌شود.

سرهنگ یونس زبیدی مسوول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیج سازندگی از ابتدای شیوع کرونا متولی اقدامات اصلی این بیماری بود و اقدامات مختلفی را از جمله راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و مواد شوینده در خوزستان انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ هزار نفر در برنامه‌های مختلف این بسیج همکاری داشته‌اند، افزود: با فعال کردن گروه‌های جهادی، دو هزار و ۲۰۰ گروه جهادی این کار‌ها را انجام داده‌ایم.

مسوول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری، بسته کمک‌های مؤمنانه را برای نیازمندان تدارک دیده‌ایم و در نهایت، ۴۹۰ هزار بسته معیشتی، پنج هزار و ۳۰۰ کارت هدیه به ارزش ۲۰۰ هزار تومانی، یک میلیون و ۸۰۰ هزار پُرس غذای گرم، یک هزار و ۳۶۱ کمک جهیزیه به ارزش ۴۵ میلیون تومانی (یخچال، فریزر، گاز و غیره) و همچنین ۶۴ هزار بسته پوشاک و لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

وی ادامه داد: ۱۱۰ هزار بسته گوشت و مرغ توزیع شده و ۲۴ هزار نقطه از اماکن مذهبی و مدارس و ۲۲ هزار نقطه عمومی نیز ضدعفونی انجام شده است.

یونس زبیدی با اشاره به توزیع ۴۹۰ هزار قرص نان بین نیازمندان، تصریح کرد: ۲۵۰ هزار بسته بروشور‌های آموزشی در خصوص آشنایی با بیماری، راه‌های پیشگیری، پروتکل‌های بهداشتی و درمان طراحی، چاپ و توزیع شد.

وی با اشاره به تولید و توزیع حدود ۲۰۰ هزار دستکش، بیان کرد: دو میلیون و ۲۰۰ هزار عدد ماسک نیز تولید شد که به صورت میانگین روزانه، ۲۰۰ هزار ماسک در هر کارگاه تولید شده است همچنین در حال حاضر ۴۵ کارگاه تولید ماسک فعال وجود دارد.

زبیدی بیان کرد: تاکنون بالغ‌بر ۱۱ هزار مأموریت از سوی نیرو‌های جهادی انجام دادیم.