جزییات پروژه‌های بهسازی فرودگاه اهواز/ نصب سیستم کمک ناوبری در فرودگاه
جزییات پروژه‌های بهسازی فرودگاه اهواز/ نصب سیستم کمک ناوبری در فرودگاه
  مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان، پروژه‌های اجرایی و در دست اجرا در فرودگاه بین المللی اهواز را تشریح کرد.

 

سید مهدی رزاز در تور رسانه‌ای اداره‌کل فرودگاه‌های خوزستان که امروز، ۱۹ اردیببهشت ماه به منظور بازدید از پروژه‌های فرودگاه بین المللی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در فرودگاه اهواز روزانه ۷۰ پرواز ورودی و خروجی انجام می‌شود که ۳۵ پرواز ورودی و ۳۵ پرواز خروجی هستند و در این خصوص بیش از ۵ هزار مسافر در فرودگاه اهواز جابه جا می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با توجه به شرایط ترددی مسافران در فرودگاه اهواز و حجم مسافران پیشنهاد داده شد تا ترمینال خارجی قدیمی فرودگاه اهواز که ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع زیربنا دارد به ترمینال خروجی مسافری داخلی تبدیل شود و ترمینالی که هم اکنون برای ورود و خروج مسافران پروازهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد فقط برای ورود در نظر گرفته شود.

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: این کار با اعتبارات استانی و حمایت‌های انجام‌شده در حال انجام است و طبق برآوردهای انجام‌شده امیدواریم در مردادماه ساختمان قدیم ترمینال خارجی فرودگاه اهواز با عملیات بهسازی و ساخت و سازی که در آن در حال انجام است به عنوان ترمینال خروجی مسافران پروازهای داخلی مورد استفاده قرار بگیرد.

رزاز در خصوص بحث محوطه‌سازی فرودگاه بین المللی شهید سپهبد سلیمانی اهواز عنوان کرد: به منظور زیباسازی محوطه، افزایش ظرفیت پارکینگ و تسهیل مسیر تردد خودروهای مسافران و مشایعین با اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد تومان در مساحتی حدود ۲۵ هکتار کار محوطه سازی در دست انجام است.

وی با بیان اینکه امیدواریم کار محوطه سازی فرودگاه اهواز در یکسال به اتمام برسد، افزود: با اجرای این کار بار ترافیکی فرودگاه اهواز به شدت کاهش می‌یابد و دسترسی مسافران به فرودگاه بسیار تسهیل می‌شود. همچنین محوطه‌ای زیبا و در شان کلانشهر اهواز و استان خوزستان احداث خواهد شد.

جزییات پروژه‌های بهسازی فرودگاه اهواز/ نصب سیستم کمک ناوبری در فرودگاه

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان با اشاره به پروازهای حجاج از فرودگاه بین المللی اهواز گفت: با توجه به اینکه پروژه‌های متعددی در فرودگاه اهواز در دست انجام است از مشایعت کنندگان و همراهان حجاج تقاضا داریم در حد امکان کمتر در فرودگاه حاضر شوند تا مشکلی برای تردد به وجود نیاید. امسال نیز امیدواریم آبرومندانه و در شان مردم حجاج را راهی سرزمین وحی کنیم.

رزاز در خصوص اجرای پروژه‌های تخصصی برای بهبود وضعیت پروازها در محوطه پروازی عنوان کرد: خرید، نصب و راه‌اندازی سیستم کمک ناوبری ILS/DME با اعتبار بیش از ۷۰ میلیارد تومان که به منظور ایجاد بستری با ضریب ایمنی بالا جهت فرود هواپیما در شرایط بد آب و هوایی و کاهش دید افقی اجرایی شده، از مهمترین طرح‌هایی است که در فرودگاه اهواز همزمان با دومین سفر استانی ریاست جمهور به خوزستان با حضور وزیر راه و شهرسازی به صورت رسمی افتتاح شد.

وی ادامه داد: نصب و راه‌اندازی سیستم روشنایی SFLS با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان، تعویض کابل‌های سیستم روشنایی تقرب پرواز APPROACH با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان، تعویض چراغ‌های روشنایی سطوح پروازی از هالوژن به LED طبق مدل‌های روز دنیا با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان از دیگر طرح‌های اجرایی در فرودگاه بین المللی اهواز است.

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان تصریح کرد: خرید، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های سرمایشی ترمینال داخلی با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد تومان، ساخت پست روشنایی باند و نصب تجهیزات مدرن روز دنیا با اعتبار بیش از ۶ میلیارد تومان، نورپردازی بلوار ورودی فرودگاه، توسعه نیروگاه برق اضطراری فرودگاه، تغییر فیدر اصلی تغذیه برق فرودگاه از ۱۱ کیلوولت به ۳۳ کیلوولت از دیگر طرح‌های اجرا شده در فرودگاه بین المللی اهواز است.

رزاز با بیان اینکه ترمینال خارجی فرودگاه اهواز پس از ۱۰ سال راکد ماندن طرح مورد بهره‌برداری قرار گرفت، گفت: مشکل خاصی در ترمینال خارجی فرودگاه اهواز با توجه به حجم پروازها و مسافران وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ پروژه در فرودگاه بین المللی اهواز اجرایی شده و یا در دست اجرا است، افزود: از این تعداد حدود ۱۴ پروژه به طور کامل اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است و باقی طرح‌ها نیز در دست انجام است. جهت بهسازی، احداث و توسعه فرودگاه بین المللی اهواز مرتبا پروژه خواهیم داشت تا شاهد فرودگاهی در شان استان خوزستان و کلانشهر اهواز باشیم.