در مرکز شهرستان کارون کمبود فضای آموزشی داریم
در مرکز شهرستان کارون کمبود فضای آموزشی داریم
رئیس آموزش و پرورش شهرستان کارون با بیان اینکه در مرکز شهرستان کارون در مناطق اسلام آباد، شریعتی یک و یکی دیگر از مناطق، با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم، گفت: از خیرین مدرسه‌ساز تقاضا می‌کنم که برای رفع مشکلات آموزشی این شهرستان و ساخت مدرسه به منظور کاهش تراکم جمعیتی دانش‌آموزان در شهرستان کارون به ما کمک کنند.

 

کاظم باقلایی ، اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا، وزارت آموزش و پرورش حضور دانش آموزان را اختیاری اعلام کرد، با این حال بسیاری از دانش آموزان آموزش مجازی را انتخاب کردند و عده‌ای از دانش آموزانی که در مناطق روستایی هستند که تبلت و تلفن همراه ندارند و یا دسترسی به شبکه اینترنت ندارند، به صورت حضوری تحصیل می‌کنند. به این دانش آموزان درسنامه تحویل داده می‌شود و در صورتی‌که اشکال و یا سوالی دارند، در مدرسه حضور پیدا می‌کنند تا رفع اشکال برای آنها صورت گیرد.

وی با بیان اینکه حدود ۵ تا ۱۰ درصد از دانش آموزان به صورت حضوری تحصیل می‌کنند، افزود: اکنون حدود ۹۵ درصد دانش آموزان به صورت مجازی آموزش را دنبال می‌کنند. ما برای دانش آموزانی که گوشی یا تبلت در اختیار ندارند، معین در نظر گرفته‌ایم به این صورت که اشکالات دانش‌آموز از طریق یکی از همکلاسی‌ها که تبلت یا تلفن همراه دارد، توسط معلم رفع می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش کارون ادامه داد: خوشبختانه فرماندار شهرستان برای ساخت مدارس در روستاها کمک بسیاری کرده است، اکنون در روستاها با کمبود فضای آموزشی مواجه نیستیم و تنها در مرکز شهرستان کارون در مناطق اسلام‌آباد، شریعتی یک و یکی دیگر از مناطق، با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم.

باقلایی با بیان اینکه تا سال گذشته دانش آموزان استثنایی شهرستان فاقد مدرسه بودند، تصریح کرد: اکنون این دانش آموزان در یک مدرسه عادی تحصیل می‌کنند. پروژه ساخت مدرسه استثنایی دانش آموزان کارونی پیشرفت خوبی دارد و به نظر می‌رسد تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی در پایان با بیان اینکه اکنون هفت مدرسه نیمه تمام در کارون در حال ساخت هستند، گفت: از خیرین مدرسه‌ساز تقاضا می‌کنم که برای رفع مشکلات آموزشی این شهرستان ورود و برای ساخت مدرسه به منظور کاهش تراکم جمعیتی دانش آموزان در شهر کارون به ما کمک کنند.