مسئولان به معیشت ایثارگرانی که به عنوان خدمت ضرورت در جبهه ها حضور داشتند نیز توجه کند و در بخش های مختلف از آنان حمایت مادی و معنوی داشته باشد ،دولت با یکپارچه سازی خدمات به جامعه ایثاگران همه را تحت پوشش بنیاد شهید قرار دهد.

به گزارش اندیشه خوزستان از بندر هندیجان،عزیزانی که در دوران جنگ تحمیلی خدمت مقدس سربازی را انجام داده اند و به امنیت کشور کمک کرده و در کنار دیگر اقشار جامعه علیه تجاوز دشمن ایستادگی کردند اکنون در زمان کهنسالی نیازمند حمایت جامعه و دولت را دارند.

دولت و مسئولان باید به این جامعه هدف نیز توجه مادی و معنوی کرده و تسهیلات مناسبی در حوزه های بانکی،تامین اجتماعی،بیمه درمانی،خدمات فرهنگی،اجتماعی،مسکن،معیشتی،اشتغال برای خود و خانواده های آنان فراهم کند و برای حمایت هدفمند، آن ها را تحت پوشش بنیاد شهید قرار داده و به رسمیت بشناسند.

در دوران دفاع مقدس بسیاری از جوانان که در جبهه حضور داشتند همین ایثاگرانی هستند که خدمت مقدس سربازی خود را در جبهه ها حضور داشتند و از کشور و میهن اسلامی دفاع کردند و کار و زحمات آن ها باید مورد تقدیر و حمایت جامعه بخصوص دولت قرار گیرد.

بنیاد شهید و ایثاگران باید وظیفه خود بداند که از این قشر نیز حمایت کرده و تحت پوشش خود قرار دهد و از پذیرفتن این عزیزان استنکاف نکند و اگر مشکلی در این حوزه وجود دارد با همکاری و هم فکری ستادکل نیروهای مسلح،سران قوا،مجلس شورای اسلامی،اجازه گرفتن از ولی فقیه و فرمانده معظم کل قوا مشکلات را رفع کند.

جامعه مدیون شهدا،آزادگان،جانبازان،ایثارگران و خانواده های آنان هستند اما در حال حاضر این عزیزان که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی دین خود را ادا کردند اکنون مورد بی مهری قرار می گیرند و توجه لازم و ضروری به آن ها               نمی شود.

عمده مشکلات آن ها در حوزه درمانی،معیشتی،تامین اجتماعی است که دولت می تواند با پرداخت حق بیمه آن ها به تامین اجتماعی این عزیزان را با سابقه ۳۵ سال بازنشست کند تا بتوانند حداقل حقوق و درآمدی داشته باشند تا بتوانند در این شرایط سخت زندگی ادامه حیاط دهند.

مسئولان چه وقت می خواهند متوجه بشوند که باید کارها،اقدامات و پیگیری ها با سرعت انجام شود و نگذارند سالیان سال بگذرد تا یک کار را انجام دهند. مسئولان نباید مردم را منتظر وعده های خود کنند. در ایران رسم شده برای پیگیری یک برنامه یا یک فعالیت باید سال ها منتظر ماند.

عبدالهادی حلافی نژاد یکی از ایثارگرانی که ۳۰ ماه به عنوان سرباز وظیفه در جبهه های جنوب علیه دشمن بعثی حضور داشت،گفت: ما برای نصرت و یاری دین مبین اسلام،مکتب و حفظ کشور از تجاوز دشمنان به میدان رفتیم و افتخار هم می کنیم.

وی ادامه داد: ما ملت ایران همواره برای حفظ ارزش های اسلامی و ایرانی برای نابودی دشمنان حضور خواهیم داشت و از انقلاب خود و پیروی از ولایت فقیه تا ظهور امام زمان(عج) را ادامه می دهیم و هرگز از این راه برنمی گردیم.

این رزمنده دفاع مقدس بیان کرد: ما برای کشور، پرچم سه رنگ ایران اسلامی ،حراست از انقلاب و اسلام جنگیدیم و نمی گذاریم کشور ما به دست بیگانگان بیفتد. اما بعد از جنگ هیچ توجهی به ما نشد ما تا کنون به صبر و استقامت ایستاده ایم و خواهیم ایستاد اما از این وضعیت معیشتی ناراحتیم و متاسفانه مسئولان ما توجهی به جامعه بزرگ ایثارگران ندارند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : محمدمهدی صادقی