سیستم جامع آرشیو الکترونیکی اسناد مهندسی ساختار مناطق نفتخیز جنوب راه‌اندازی شد
سیستم جامع آرشیو الکترونیکی اسناد مهندسی ساختار مناطق نفتخیز جنوب راه‌اندازی شد
رئيس مهندسي ساختار و بهره‌وري شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب از راه‌اندازي و بهره برداري فاز نخست "سيستم جامع آرشيو الكترونيكي اسناد مهندسي ساختار" اين شركت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نفت‌خیز، محمدرضا آبیار با بیان این مطلب اظهار داشت: این اداره در راستای پیوستن به سیستم جامع آرشیو الکترونیکی اسناد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و با هدف حفظ امنیت اسناد و دسترسی آسان به مدارک فیزیکی که به نوعی بیانگر وضع موجود و پیشینه پیدایش این شرکت می‌باشد و همچنین جلوگیری از توسعه بی­رویه فضای بایگانی و رفع نگرانی­ ناشی از احتمال از بین رفتن سوابق اسناد در حوادث غیر مترقبه اقدام به تعریف “پروژه‌ مکانیزه نمودن سوابق مستندات مهندسی ساختار” از طریق سیستم جامع آرشیو الکترونیکی اسناد «EDMS» نمود.

وی گفت: این پروژه از دی‌ماه ۱۳۹۹ در دو فاز آغاز به کار کرد که در فاز اول طی ۷ ماه سازماندهی، تصویربرداری و تغذیه اطلاعات مربوط به ۲۰ هزار برگ اسناد تغییرات سازمانی شامل نمودارهای سازمانی، تصویب نامه، شرح وظایف و اسناد مرتبط با آنها در سامانه مذکور انجام شد.

آبیار ادامه داد: در فاز دوم نیز سازماندهی، تصویربرداری و تغذیه بخش دیگری از اطلاعات مربوط به حدود ۱۱ هزار پرونده­ سمت سازمانی کارمندی جاری و سوابق سمت‌های حذف شده در ۱۰ سال اخیر تا شهریور ماه سال آینده انجام خواهد شد.

رئیس مهندسی ساختار و بهره‌وری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ادامه از همکاری اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات در راه‌اندازی این سامانه قدردانی کرد.