شناسایی ۱۰ مورد کرونای دلتا در خوزستان
شناسایی ۱۰ مورد کرونای دلتا در خوزستان
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از شناسایی ۱۰ مورد کرونای دلتا در خوزستان خبر داد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در جلسه ستاد مدیریت کرونا در خوزستان که امروز (۲۵ تیرماه) برگزار شد، اظهار کرد: با بیماریابی فعال و رهگیری موارد مشکوک به بیماری و با تایید انستیتو پاستور تهران از میان نمونه‌های ارسالی، جواب تست قطعی ابتلای ۱۰ نفر به کرونای جهش یافته دلتا در استان خوزستان محرز شد.

به گزارش اندیشه خوزستان، وی افزود: از این ۱۰ مورد، سه مورد در اهواز، یک مورد ماهشهر، یک مورد مسجدسلیمان، یک مورد ایذه و یک مورد رامهرمز شناسایی شده‌اند و سه مورد از اتباع کشور عراق نیز در آزمایشگاه مرزی شلمچه شناسایی شدند که از ورود این افراد به کشور جلوگیری به عمل آمد.

ابول‌نژادیان تصریح کرد: اولین موردی که شناسایی شد از اتباع یکی از کشورهای شرقی بوده که وارد استان خوزستان شده بود.

وی افزود: تمامی این هفت نفر که در استان خوزستان شناسایی شده‌اند تحت مراقبت هستند و از تمامی اعضای خانواده و افرادی که با این بیماران در ارتباط بوده‌اند، تست کرونا گرفته شده و تا مشخص شدن جواب نمونه، در قرنطینه قرار گرفته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با توجه به اهمیت بالای موضوع و خطری که با شیوع این ویروس، استان خوزستان را تهدید می‌کند نیاز است اقدامات مداخله‌ای و پیشگیرانه فوری انجام شود و محدودیت‌ها به صورت تشدید یافته اجرا شوند.

وی افزود: قدرت سرایت این ویروس بیشتر از نمونه‌های قبلی است و ضروری است مردم ترددهای بیرون از خانه را به شدت محدود کنند و از شرکت در هر گونه تجمع و مراسم گروهی و خانوادگی پرهیز کنند.