شهرداری اهواز یک دولت کوچک است / لزوم انتخاب یک مدیر متخصص و با برنامه
شهرداری اهواز یک دولت کوچک است / لزوم انتخاب یک مدیر متخصص و با برنامه
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: ملاک انتخاب شورای شهر برای تصدیگری شهرداری اهواز، تنها بومی بودن آن مدیر نیست، بلکه ما به دنبال یک فرد متخصص با یک برنامه منسجم هستیم.

سیاوش محمودی رییس شورای اسلامی شهر اهواز در گفتگو با خبرنگار اندیشه خوزستان عنوان کرد: شورای ششم از زمانی که منتخبان آن مشخص شدند، جلسات بسیاری را برگزار کرد و موضوعات شهری نیز در این جلسات مطرح شد.در همین راستا مهم ترین مسئله در شورای شهر اهواز، انتخاب شهردار است. در این خصوص نیز معیارهای بسیاری مشخص شده است.

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا با بهره گیری از دانش و اطلاعات نخبگان وضعیت شهر را بهبود ببخشیم، گفت: همانگونه که نگاه دولت این است که یک استاندار ویژه برای خوزستان منصوب کند ما نیز به دنبال این هستیم تا یک شهردارد ویژه و متخصص در امور عمرانی و شهری، که بتواند در سطح کلانشهر یک میلیون نفری اهواز فعالیت کند را انتخاب کنیم. امیدوار هستیم تا این فرد بتواند بر اساس الویت بندی مشکلات شهر را مرتفع کند.

محمودی تصریح کرد: شورای شهر اهواز پس از انتخاب شهردار به دنبال سایر فعالیت های نظارتی خود می رود و در همین راستا دوشادوش شهردار نیز پروژه های عمرانی در حوزه های مختلف را به پیش می برد.

وی گفت: شهر اهواز دارای جمعیت بالای یک میلیون نفر است و بر همین اساس باید شهرداری را انتخاب کرد که دارای ۹ سال سابقه مدیریت ارشد باشد.
رییس شورای اسلامی شهر اهواز همچنین با اشاره به معیارهای انتخاب این فرد عنوان کرد: شهردار منتخب اهواز حتما باید یک برنامه منسجم برای توسعه و عمران همه جانبه شهر داشته باشد و بتواند از برنامه های خود دفاع کند.

وی با بیان اینکه فسادستیزی جز یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب شهردار است، اظهار کرد: این مدیر شهری باید بتواند در کنار یک دولت مردمی به صورت جهادی در صحنه حاضر و برنامه های عمرانی مجموعه خود را به پیش ببرد. این فرد باید بتواند از بابت اقتصادی و درآمدزایی برای سیستم شهرداری نیز برنامه هایی داشته باشد. شهرداری یک دولت کوچک است و باید درآمدزایی داشته باشد تا بتواند پروژه ها را بر اساس زمان بندی به پیش ببرد.

محمودی تصریح کرد: یکی دیگر از شاخصه های مهم در انتخاب شهردار، توانایی جذب سرمایه گذار کلان است. در همین راستا ۳۵ نفر در لیست اولیه شورای شهر در همین خصوص بودند و در این زمان تعدادی از این افراد پایش شدند. ملاک انتخاب ما شهردار بومی نیست بلکه به دنبال یک شهردار متخصص هستیم.

وی اظهار کرد: در همین راستا افراد بسیاری به اهواز آمده اند و از مناطق مختلف این شهر نیز بازدید کردند، افراد دیگری هم از دورن و خارج استان در این خصوص انتخاب شده است.

رییس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: به دنبال این هستیم تا در مدت زمان یک ماه شهردار را انتخاب کنیم. این مسئله بسیار مهم است. تاکید شورا انتخاب شهردار در همین بازه زمانی یک ماهه است. البته این نکته نیز قابل ذکر است که کمیسیون های شورا فعال شدند و در حال فعالیت هستند اما الویت اصلی شورا انتخاب شهردار است.