شورای شهر جدید اهواز، اعتماد به این تشکل را ترمیم کند
شورای شهر جدید اهواز، اعتماد به این تشکل را ترمیم کند
نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعتماد به شوراهای شهر لطمه خورده است، گفت: یکی از وظایفی که شورای شهر اهواز باید در این دوره مدنظر داشته باشد، ترمیم این اعتماد آسیب‌دیده و در برخی موارد از بین رفته نسبت به این تشکل است.

سید کریم حسینی، با اشاره به لزوم رعایت قانون در شورای شهر اظهار کرد: اولین اصلی که شورای شهر جدید اهواز باید رعایت کند و متوجه آن باشد، عمل کردن به شرح وظایف خود در قانون شوراها است؛ اینکه چه اختیاراتی دارند و در چارچوب آن اختیارات اقدامات خود را انجام دهند.

وی افزود: متاسفانه در کشور تجربه خوبی از شوراها نداشته‌ایم که باعث شده است اعتماد به شوراها لطمه بخورد و تشکیلات شورای شهر آسیب ببیند.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از وظایفی که شورای شهر اهواز باید در این دوره مدنظر داشته باشد، ترمیم این اعتماد آسیب‌دیده و در برخی موارد از بین رفته نسبت به این تشکل است. اصل تشکل شورا یک آموزه دینی و امری عقلانی است که متاسفانه عملکرد برخی باعث شد که نسبت به این تشکل و مجموعه، با دید منفی نگاه شود.

حسینی با اشاره به چالش‌های شهری در اهواز افزود: قطعا در تشکیلات شهرداری‌ها، نواقص و ایراداتی در نحوه انجام امور داریم. شهرداری‌ها در کشور یکی از سازمان‌های پر مراجعه و در واقع با میزان ارباب رجوع بالا هستند و یکی از چالش‌هایی که در فرآیند انجام امور مردم وجود دارد، عدم الکترونیکی شدن خدمات است. ساماندهی نشدن خدمات با توجه به علوم روز و نبود سرعت در عملکرد، سلامت و پیشرفت کار را با مشکل مواجه کرده است.

وی گفت: وجهه شهر که در طول سال‌های گذشته آسیب دیده است، باید ترمیم شود. شورای شهر باید بتواند در چهار سال پیش رو به سمت این فضاها حرکت کند و جلوی گلوگاه‌هایی که ممکن است در شهرداری‌ها فسادخیز باشند، گرفته شود و کار مردم با سرعت عمل بیشتری انجام شود.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: تمامی این موضوعات پیش روی اعضای جدید شورای شهر قرار دارد و شورای شهر باید به شهردار کمک کند تا این مشکلات رفع شود و مشی شورا در این تشکل، به عنوان کمک به شهردار باشد.

حسینی تصریح کرد: انتخاب شهردار از سوی شورا باید با حداکثر شرایط لازم از لحاظ تعهد و تخصص انجام شود و نظارت بر عملکرد و کمک به شهردار برای خدمات‌رسانی بیشتر به مردم باشد.