شکل‌گیری هسته‌های فرهنگی هنری انقلابی، رویکرد حوزه هنری است
شکل‌گیری هسته‌های فرهنگی هنری انقلابی، رویکرد حوزه هنری است
 رییس حوزه هنری گفت: رویکرد حوزه هنری در دوره جدید خود، رشد، نیرو پروری و شکل‌گیری هسته‌های فرهنگی و هنری انقلابی است.

 

محمدمهدی دادمان روز سه‌شنبه در آیین معارفه و تکریم رییسان جدید و قدیم حوزه هنری خوزستان بیان کرد: در خوزستان بیش از همه چیز باید به مقوله دفاع مقدس توجه کنیم و ادبیات پایداری و هنر مقاومت را به تعالی برسانیم.

وی ادامه داد: خوزستان اصلی ترین کانون و گلوگاه جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است که مهمترین سوژه‌ها و روایت‌های این دوران را می‌توانیم در این استان شاهد باشیم که باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در خوزستان با تبعیض روبه‌رو هستیم افزود: هنر انقلابی در خوزستان به محرومیت‌ها و تبعیض‌هایی که وجود دارد توجه بیشتری داشته باشد و هنرمندان به اینچنین مسایلی واکنش نشان دهند.

رییس حوزه هنری با بیان اینکه در مناطق کم برخوردار استعدادهای انقلابی نهفته‌ای وجود دارد گفت: حوزه هنری در این استان باید به تربیت هنری در مناطق محروم و کم برخوردار بپردازد و توجه خود را بر استعدادیابی مناطق حاشیه‌ای کند.

دادمان بیان کرد: شرایط قومیتی ، زیستی و گسترش زبان عربی در خوزستان، فرصتی است تا به صورت بین‌المللی با سایر کشورهای عرب زبان ارتباط برقرار کنیم و هنر انقلاب اسلامی را در منطقه گسترش دهیم.

اولویت حوزه هنری در دوره جدید تمرکز زدایی است

رییس حوزه هنری گفت: اولویت حوزه هنری در دوره جدید و مجموعه متولی در استان‌ها که در ستاد ارتقا پیدا کرده، توجه به مراکز استان‌ها و تمرکز زدایی است.

دادمان با بیان اینکه حوزه هنری بیش از هر چیز مامور به رشد هنر انقلاب اسلامی است افزود: هنر یک پدیده انسانی است که با مجاهدت هنرمند و هسته‌های فرهنگی ، هنری و انقلابی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: حوزه هنری در پرورش ، حفظ و نگهداری هنرمندان و کادر سازی هنری و فرهنگی تمرکز دارد و باید مراکز استان‌ها تبدیل به مرکز رشد هنر انقلابی شوند.

رییس سابق حوزه هنری خوزستان نیز در این آیین با بیان اینکه جنگ تحمیلی هشت ساله تنها یک حادثه تاریخی نبود بیان کرد: دفاع مقدس یک رخداد مهم و شگرف تاریخی است ، و در امتداد انقلاب اسلامی ایران معنا می‌شود.

سینا دلشادی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نه فقط به تاریخ ایران بلکه به تاریخ بشریت معنا و مفهوم بخشید ، ادامه داد: انقلاب اسلامی با تکیه بر اعتقادات ناب اسلامی و نگرش توحیدی، بساط نظام استعماری و استکباری تا بن دندان مسلح را برچید و در مقابل عربده‌های سرمست از چپاول ملت‌های مظلوم ، ندای ا…اکبر سر داد و تاریخ بشریت را از یک پیچ و انحراف تاریخی به صراطی دیگر رهنمون ساخت و راه و مسیر دیگری را پیش روی آزادگان و آزادی خواهان جهان قرار داد.

وی افزود: حوزه هنری انقلاب اسلامی اعتلای روحی و اندیشه را به عنوان یک اصل، پیش روی خود قرار داده و بیش از سخت‌افزار به نرم‌افزار و مغز افزار تولید می‌اندیشد.

رییس سابق حوزه هنری خوزستان بیان کرد: حوزه هنری ، ارتقای توانمندی تشکیلاتی و ارتباطی هنرمندان و سازمان را در اولویت قرار داده و برای تقویت توان تعاملی و ترویجی خود، تلاشی مضاعف دارد.

دلشادی ادامه داد:برای نیل به تمدن نوین اسلامی به عنوان آخرین حلقه از زنجیره تمدن سازی اسلامی باید بنیه فرهنگی را در تمام سطوح فردی ، اجتماعی و سازمانی تقویت کرد که برای تحقق آن ناگزیر از اتخاذ رویکردهای تبیینی اقناعی هستیم .

در این آیین محمد شهباز گهروئی به عنوان رییس حوزه هنری خوزستان معرفی، و از سینا دلشادی رییس پیشین این حوزه تقدیر شد.