فعالیت های انجمن های فرهنگی و هنری هندیجان گسترش می یابد
فعالیت های انجمن های فرهنگی و هنری هندیجان گسترش می یابد
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت های انجمن های فرهنگی و هنری در سال جدید با برنامه ریزی مدون با حضور جوانان گسترش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه خوزستان از بندر هندیجان، حسین افشار افزود: سعی و تلاش ما در سال جدید این است که با حضور جوانان شهر هندیجان برنامه های فرهنگی خود را گسترش دهیم تا فضای رشد آن ها را مهیا کنیم .

افشار خاطر نشان کرد: انجمن های ارشاد هندیجان که فعالیت دارند از جمله انجمن شعر، خوشنویسان،نمایش، کانون فیلم و عکس و هنرهای تجسمی که همگی در حال انجام برنامه های خود را انجام می دهند. وی افزود: انجمن های ارشاد هندیجان بعد از ظهر ها در سالن خلیج فارس کلاس ها و فعالیت های آنان دایر است و ما در سال جدید بر تنوع و رونق بخش های مختلف تاکید داریم.

افشار گفت: طرح آموزش رایگان هنر را در حال حاضر در اداره داریم و در اسفندماه سال ۱۴۰۱ آخرین دوره آن برگزار شد، بنا داریم در سال جدید نیز این برنامه را ادامه دهیم. و به منظور ایجاد عدالت فرهنگی و هنری در مناطق محروم آموزش رایگان هنر را نیز گسترش می دهیم .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: ما در طول سال همایش های زیادی در قالب های مختلف برگزار می کنیم و در خرداد ماه سال جاری دومین همایش منطقه ای شعر پایداری و ایثار را برگزار می کنیم. همچنین در نظر داریم همایش ملی شعر خلیج فارس را احیا کنیم. افشار یاد آوری کرد: در سال گذشته به برخی از هنرمندان توانمند جهت اشتغال زایی خانگی تسهیلات کم بهره اعطا گردید و در سال جدید این پرداخت تسهیلات به دیگر هنرمندان واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

  • نویسنده : محمد مهدی صادقی