مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح، خرید سربازی را لغو می کند
مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح، خرید سربازی را لغو می کند
اخبار تایید نشده حاکی از آن است که کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مصوبه خود درباره خرید خدمت سربازی را بخاطر مخالفت ستادکل نیروهای مسلح پس خواهد گرفت.

به گزارش اندیشه خوزستان هرچند که خبر رسمی از مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح با مصوبه خرید سربازی منتشر نشده، ولی اخبار منتشر شده از سوی نمایندگان مجلس و پیگیری ها از منابع رسمی درجه صحت این خبر را بالا می برد.

روز شنبه ۹ بهمن کمیسیون تلفیق مصوبه خرید خدمت را تصویب کرد. به موجب این مصوبه، دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود خواهند بود.

البته این مصوبه بلافاصله با مخالفت هایی روبرو شد. مخالفان این مصوبه معتقد بودند که خرید خدمت سربازی با مبالغ تعیین شده به نفع طبقات مرفه است. از سویی چنین مصوبه‌ای باید با هماهنگی ستادکل نیروهای مسلح تصویب می‌شد؛ یعنی ستادکل باید موافق قانونگذاری مجلس در این زمینه باشد که نظر می رسد اعضای کمیسیون تلفیق به نظر ستادکل توجه کافی نکرده بودند.

با این حال مخالفت ستاد کل موجب شده است که اعضای تلفیق از مصوبه خود عقب نشینی کنند. شهریار حیدری عضو کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با ایسنا در این زمینه، اظهار کرد: در جلسه صبح امروز رای گیری برای تجدیدنظر مصوبه کمیسیون تلفیق درباره خرید خدمت سربازی انجام شد که نمایندگان با آن موافقت کردند.

وی افزود: بر این اساس در جلسه بعد ازظهر کمیسیون برای حذف این مصوبه رای گیری صورت می گیرد که احتمال زیاد اعضای تلفیق با حذف این مصوبه موافقت خواهند کرد.

حالا باید منتظر جلسه عصر کمیسیون تلفیق برای حذف این مصوبه بود.