مراسم تکریم و معارفه سرپرست مجتمع آموزش فنون اهواز برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه سرپرست مجتمع آموزش فنون اهواز برگزار شد
در مراسمي با حضور مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب فرخ ناصري كريموند به عنوان سرپرست مجتمع آموزش فنون اهواز معرفي و از تلاش‌های علی صفی‌خانی سرپرست پیشین این مجتمع تجلیل شد.

به گزارش اندیشه خوزستان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نفتخیز، این مراسم روز چهارشنبه (۱۱ خردادماه ۱۴۰۱) در مجتمع آموزش فنون اهواز باحضور مدیرعامل، مدیر منابع انسانی، مشاور مدیرعامل در امور ساماندهی خدمات رفاهی، معاون مدیر و همکاران آموزش و بهبود منابع انسانی، سرپرستان پیشین، جدید و کارکنان مجتمع آموزش فنون برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علی صفی خانی سرپرست پیشین این مجتمع گفت: جا به جایی ها در سازمان یک امر طبیعی است و به پویایی، افزایش بهره وری و ارائه فعالیت ها و تفکرات نو کمک می کند و در نهایت منشاء سازندگی، پویایی و پیشرفت هرچه بهتر سازمان خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد این مجتمع در دوران فعالیت خود، افزود: باتلاش و همت تمامی کارکنان این مجموعه و مدیریت ارشد سازمان، بسیاری از پروژه های نیمه کار و دارای مشکل را به سرانجام رساندیم و در سال های ۹۸ و ۹۹ افتتاح شدند و هم اکنون آماده بهره برداری هستند.

مهندس صفی خانی ادامه داد: باتوجه به شیوع اپیدمی کرونا و علی رغم گسترش آن در سالهای گذشته، بلافاصله با کمترین امکانات به سمت برگزاری دوره های آنلاین رفتیم و خوشبختانه هیچ گاه برگزاری دوره های آموزشی با توقف مواجه نشد.

وی تکمیل و بهره برداری از کارگاه کار در ارتفاع را یکی دیگر از دستاوردهای این مجتمع دانست و بیان داشت: این کارگاه با این استاندارد ساخت در کشور نمونه است، و علاوه بر آن کارگاه بقاء در دریا نیز در نوع خودش منحصر به فرد است که می تواند نیاز بسیاری از نفراتی که نیاز به گذراندن این دوره ها را دارند را مرتفع نماید.

سرپرست پیشین مجتمع آموزش فنون اهواز همچنین گفت: یک دستگاه کنترل فوران جدید سری ۵۰۰۰ در مجتمع نصب و راه اندازی شده و آمادگی کاملی برای برگزاری دوره های IWCF در سطوح مختلف وجود دارد.

صفی خانی راه اندازی ۳ دستگاه پیشرفته آزمایشگاهی تحت عنوان آزمایشگاه محیط زیست را نیز از اقدامات انجام شده در این مجتمع دانست و افزود: تمامی این تجهیزات آزمایشگاهی به روز و مدرن هستند که مشابه آنها حتی در آزمایشگاه مرکزی نیز وجود ندارد و این ظرفیتی است برای استفاده سایر همکاران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب.

وی درخصوص تعامل با درون و برون سازمان هم گفت: علاوه بر ارتباط و تعامل دوسویه با همکاران آموزش و اجابت درخواست های آنها؛ طبق اساسنامه این مجتمع خدمات آموزشی و فنی به شرکتهای تابعه هم همواره مدنظر ما بوده و خدمات متعددی را به شرکت های فلات قاره، شرکت نفت مرکزی، پایانه ها و .. ارائه داده ایم.

مهندس صفی خانی در پایان با اشاره به اینکه باید قدر این مجتمع را دانست، اظهار داشت: از مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تقاضا داریم که همچنان توجه و پشتیبانی از این مجتمع را بیش از گذشته داشته باشند و برخی نیازهای آن خصوصاً در موضوع ساختار سازمانی، خدمات رفاهی و ساختمانی برای ارائه مطلوب تر خدمات آموزشی، مرتفع شود.

در ادامه این مراسم فرخ ناصری کریموند سرپرست جدید این مجتمع ضمن تشکر از حُسن اعتماد مدیرعامل و مدیرمنابع انسانی، گفت: هرجا که از علم و دانش فاصله گرفتیم به همان تناسب از بهره وری و اهداف سازمان دور شده ایم.

وی افزود: امیدوارم با همدلی و همگرایی بیشتر، در یک راستا حرکت کنیم و این مجموعه وزین را بیش از پیش به سمت جلو حرکت بدهیم تا بتوانیم در زنجیره ارزش شرکت ملی نفت نقش موثری را ایفا نماییم.

منوچهر بارانی نیز در پایان این مراسم گفت: حضور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در این مراسم نشان از دیدگاه بلند و تحولی ایشان به مباحث آموزشی دارد و همواره اولین مطالبات ایشان از مدیریت منابع انسانی تمرکز بر مسئله آموزش و تربیت نیروی انسانی به عنوان باارزش ترین سرمایه سازمان است.

وی با قدردانی از زحمات علی صفی خانی در دوره تصدی این مجتمع افزود: باتوجه به نگرش مدیریت ارشد سازمان به حوزه آموزش، این نوید را می دهیم که در دوره جدید مجتمع آموزش فنون اهواز کانون توجه قرار خواهد گرفت و با همراهی کارکنان این مجتمع و پتانسیل های موجود آن مطمئن هستیم به این هدف مهم سازمان خواهیم رسید.

مدیر منابع انسانی درخصوص فرخ ناصری کریموند نیز گفت: ایشان هم یک چهره فنی و عملیاتی هستند و هم یک فرد اهل علم و دانش هستند که مدارج ترقی را پله پله طی کرده اند و امیدواریم با روحیه کاری و پیگیری ای که ایشان دارد شاهد پیشرفت و توسعه این مجتمع باشیم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اهدا لوح از زحمات مهندس علی صفی خانی قدردانی و حُکم انتصاب دکتر فرخ ناصری کریموند نیز تقدیم شد.

پس از این مراسم مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از فضاهای آموزشی و کارگاهی این مجتمع بازدید به عمل آورد.