مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به خوزستان رصد می‌شود
مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به خوزستان رصد می‌شود
 معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: امروز برای دیدار با مسئولین استان و رصد مصوبات استانی و مخصوصا سفر استانی رئیس جمهور به خوزستان و ارزیابی از پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، نظارت میدانی و بازدید از مناطق زلزله زده و جمع‌بندی اقدامات انجام شده، بررسی پیشرفت‌ها، شناخت کاستی‌ها و اتخاذ تصمیم مناسب برای برون رفت از مشکلات احتمالی از جمله اهداف سفر به خوزستان است.

سید صولت مرتضوی  (۱۱ دی ماه) در بدو ورود به اهواز، اظهار کرد: اولین سفر رئیس جمهور پس از تشکیل دولت، به استان خوزستان بود و آقای رییسی، دستورات بسیار ویژه‌ای را در این خصوص صادر کرد. متعاقب سفر رئیس جمهور و با انتخاب آقای خلیلیان به عنوان استاندار خوزستان، پیگیری‌های مستمر و ویژه‌ای برای اجرایی کردن دستورات رئیس جمهور به عمل آمد.

به گزارش اندیشه خوزستان، وی افزود: جلسات متعددی در خوزستان و تهران در این خصوص برگزار و نهایتا به تعداد قابل توجهی مصوبه، تبدیل شد. این مصوبات شامل تامین اعتبار لازم برای پروژه‌های زیربنایی از جمله در حوزه تامین آب شرب، ساماندهی شبکه‌های فاضلاب اعم از خطوط درون شهری و خطوط انتقال و تصفیه‌خانه‌ها، تامین زیرساخت‌های راه و راه‌آهن، توسعه فضاهای بهداشتی و درمانی، توسعه فضاهای آموزشی، حوزه بخش آب، خاک و کشاورزی و سایر بخش‌ها بود که در این زمینه‌ها تصمیمات بسیار مناسبی اتخاذ شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: اعتباراتی نیز در بدو ورود رئیس جمهور به استان، مخصوصا در حوزه آب و فاضلاب تخصیص داده شد. همچنین سفر دوم رئیس جمهور به استان، در راستای بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا بود که در این خصوص دستوراتی صادر و تصمیماتی توسط هیات وزیران اتخاذ شد.

وی گفت: امروز برای دیدار با مسئولین استان، رصد مصوبات استانی و مخصوصا سفر استانی رئیس جمهور به خوزستان و ارزیابی از پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، نظارت میدانی، بازدید از مناطق زلزله زده و جمع‌بندی اقدامات انجام شده، بررسی پیشرفت‌ها، شناخت کاستی‌ها و اتخاذ تصمیم مناسب برای برون رفت از مشکلات احتمالی از جمله اهداف سفر ما به خوزستان است.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: امیدوار هستیم بتوانیم بر حسب دستور رئیس جمهور، اقدامات مناسبی را انجام دهیم و قدری از مشکلات استان کاسته شود.