می خواهیم در شهر تاثیرات ماندگاری داشته باشیم
می خواهیم در شهر تاثیرات ماندگاری داشته باشیم
سرپرست سازمان عمران شهری شهرداری اهواز در نشست خبری با خبرنگاران گفت : بخش عمده کار این سازمان آسفالت است که شامل روکش، لکه گیری و آسفالت معابر زیر سازی شده است می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز ؛ سعید سعیدی ادامه داد : امسال سازمان در حوزه سازه های بتنی ، حوزه های ساختمانی طبق اساسنامه خودش می‌تواند فعالیت داشته باشد که هم اکنون چند پروژه بزرگ در این حوزه در دست سازمان است که یکی از آنان پارکینگ ۱۰ طبقه طالقانی و دیگری ساختمان هفت طبقه شهرداری اهواز است و چند پروژه دیگر در سطح شهر که باز برعهده این سازمان هستند .
سعیدی بیان داشت : سازمان می‌تواند کارایی خیلی بالاتر و بهتری داشته باشد. تعریف پروژه‌های که می‌تواند در شهر تاثیرگذار باشند را مد نظر خودمان قرار دادیم و به قول معروف می خواهیم پا فراتر بگذاریم و با تولیدات جدید، در شهر تاثیرات ماندگاری داشته باشیم .
وی گفت : تولید روزانه کارخانه آسفالت ۱۰۰ الی ۱۲۰ تن در ساعت است که اگر۱۰ ساعت فعالیت کنیم چیزی حدود ۱۰۰۰ تن در روز می توان تولید آسفالت داشته باشیم .
سرپرست سازمان عمران شهری شهرداری اهواز افزود : اولویت کار سازمان تحویل آسفالت به مناطق هشتگانه است که روزانه انجام می‌شود و مناطق تحویل می‌گیرند و کارهای لکه‌گیری در مناطق را انجام می‌دهند .
وی ادامه داد : علاوه بر این کارهای لکه گیری و روکش در معابر اصلی را در دست اقدام داریم که انشاالله بتوانیم با فعالسازی اکیپ ها بخش‌هایی از شهر که جزو اولویت‌ها معرفی می‌شود را لکه گیری و یا روکش گذاری نماییم .
سعیدی در رابطه با بحث نوارهای حفاری‌ که الان در سطح شهر رویت می شوند نیز گفت : شما می بینید عمده حفاری ها برمی‌گردد به سازمان آب و فاضلاب، که مقرر شده یک تفاهمنامه با شهرداری اهواز ببندد . که اگر قرار نیست ترمیم جاده ها را انجام بدهند کار را واگذار کند به شهرداری و هزینه‌هایش را پرداخت کند .
سرپرست سازمان عمران شهری شهرداری اهواز افزود: گرانی قیر کار ما را سخت می کند و ما نمی توانیم روزانه افزایش قیمت داشته باشیم آخرین قیمتی که داده شده است مربوط به شهریورماه است ولی چون حرف ما نهضت آسفالت است می بایست در این مسیر حرکت کنیم و ناچاریم که منافع سازمان را در نظر نگیریم.
وی در خصوص رسیدگی به مناطق کم برخوردار شهر اهواز بیان داشت : طبق تفاهم نامه ای که بین اداره کل راه و شهرسازی با شهرداری اهواز بسته شده است در خصوص محلاتی که نیاز به بازآفرینی شهری و کم برخوردار هستند مثل ملاشیه و عین دو ، اوراق بورسی را در اختیار شهرداری گذاشته که سر رسید این اوراق سال ۱۴۰۲ است . این اوراق در اختیار شهرداری قرار گرفته تا بتوانیم در این مرحله شروع به کار کنیم. البته مواد تهیه آسفالت فقط قیر نیست ولی بخش عمده آن را قیر تشکیل می دهد به غیر از قیر ما نیاز به مصالح سنگی نیز داریم تا کار را تکمیل کنیم.

  • منبع خبر : شهرداری اهواز