نشست بررسی مشکلات شهر مسجدسلیمان برگزار شد
نشست بررسی مشکلات شهر مسجدسلیمان برگزار شد
در نشستی با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و امام جمعه شهر مسجدسلیمان، مهمترین مشکلات شهرستان مسجدسلیمان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش  اندیشه خوزستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌‌رسانی نفتخیز، در این نشست که روز پنجشنبه(۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) برگزار شد و فرماندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان و استان نیز حضور داشتند در خصوص مشکلات متعدد شهر مسجدسلیمان از جمله جابه‌جایی ساکنان مناطق آلوده به نشت نفت، مسئولیت‌های اجتماعی نفت، احداث و بهسازی جاده‌ها، توسعه پتروشیمی‌ها و تامین خوراک آنها و اشتغال‌زایی بحث و تصمیم‌گیری شد.

در این نشست مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تاکید بر اینکه توجه به مناطق آلوده به نشت نفت باید جزو اولویت های دولت باشد اظهار داشت: در این خصوص لازم است طی مطالعاتی منشاهای جداگانه نفت و گاز در این شهر مشخص و سپس در خصوص اتخاذ راه‌کار مناسب اقدام کرد.

وی با تشریح پروژه‌های این شرکت در مسجدسلیمان گفت: تکمیل پروژه‌های ناتمام حوزه مسجدسلیمان از جمله بهره‌برداری هفتکل، فاز دوم توسعه مخزن مسجدسلیمان، پروژه ازدیاد برداشت با استفاده از تزریق آب و پروژه‌های ۲۸ مخزن و توسعه شهری مسجدسلیمان در دستور کار شرکت ملی مناطق نفتخیز قرار دارد.