نیشکر فارابی شرکتی پیشرو در فعالیت‌های دانش‌بنیان است
نیشکر فارابی شرکتی پیشرو در فعالیت‌های دانش‌بنیان است
شکر دارویی از تولیدات اصلی و راهبردی شرکت توسعه نیشکر است و در دنیا شرکت‌های محدودی در اروپا، آمریکا، چین و برزیل این محصول را تولید می‌کنند که با بهره‌برداری از کارخانه شکر دارویی فارابی، ایران نیز در رده تولیدکنندگان مهم این محصول در دنیا قرار گرفته است.

مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی، انتخاب این واحد نیشکری را به عنوان واحد برتر خوزستان در جشنواره امتنان، حاصل همت جهادی همه پرسنلی دانست که تلاش در راه تامین امنیت غذایی کشور را سرلوحه کاری خود قرار داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، جمال سعودی سه‌شنبه (۱۸ بهمن ماه) در حاشیه سی و چهارمین جشنواره امتنان از نخبگان کار و تولید خوزستان، گفت: نیشکر فارابی به عنوان یکی از واحدهای هشتگانه توسعه نیشکر وظیفه تولید شکر غذایی را عهده‌دار است و هر ساله شکر تولیدی خود را در سطح کشور بویژه استان خوزستان توزیع می‌کند.

وی افزود: این شرکت در سال مزیّن به شعار «تولید دانش‌بنیان»، با دریافت مجوز دانش‌بنیان در زمینه دارو و فراورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان، گامی دیگر در تحقق شعار سال برداشته است.

مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی بیان داشت، کارخانه شکر دارویی ظرفیت تولید ۱۵ هزار تن شکر دارویی در سال را دارد که با این ظرفیت اسمی، علاوه بر تامین نیاز داخلی شرکت‌های داروسازی، امکان صادرات نیز وجود دارد. شکر دارویی از تولیدات اصلی و راهبردی شرکت توسعه نیشکر است و در دنیا شرکت‌های محدودی در اروپا، آمریکا، چین و برزیل این محصول را تولید می‌کنند که با بهره‌برداری از کارخانه شکر دارویی فارابی، ایران نیز در رده تولیدکنندگان مهم این محصول در دنیا قرار گرفته است.

به گفته جمال سعودی، تولید شکر «کروی»، تولید «سیلیکا» از ضایعات نیشکر از طرح‌های پژوهشی نیشکر فارابی است و به‌زودی نیز این شرکت «گلوکز» مورد نیاز صنایع دارویی کشور را تامین خواهد کرد.

مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی در بخش دیگری از سخنان خود، ایجاد امنیت شغلی را از دیگر دستاوردهای مهم این شرکت برشمرد و تاکید کرد، کارگران با کمترین دغدغه به کار تولید مشغول هستند و با ایجاد تحوّل در نظام پرداخت حقوق و دستمزد، فشار کمتری در شرایط تورّمی به کارگران نیشکر وارد می‌شود.

بر اساس این گزارش، کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی واحد برتر خوزستان در سی و چهارمین جشنواره امتنان به انتخاب هیات داوران و واحد نمونه کاندیدای استان در جشنواره ملی شد و جمال سعودی مدیرعامل این شرکت مورد تقدیر قرار گرفت.

در این جشنواره، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با کسب عناوین مختلف، در صدر شرکت‌های تولیدی استان قرار گرفت. دکتر عبدعلی ناصری نیز به عنوان مدیر نمونه واحد تولیدی مورد تقدیر قرار گرفت.