واردات بی رویه MDF باعث ورشکستگی کارخانجات داخلی شده است
واردات بی رویه MDF باعث ورشکستگی کارخانجات داخلی شده است
پرویز نورمحمدی گفت: به دلیل واردات بی رویه محصول MDF از سوی دولت بسیاری از کارخانجات داخلی فعال در این زمینه به تعطیلی کشیده شدند.

به گزارش اندیشه خوزستان؛ پرویز نورمحمدی مدیرعامل شرکت لوح سبز جنوب ( تولید کننده انواع MDF خام و ملانین ) عصر امروز ۲۴ دی ماه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر و در شرایط دشوار اقتصادی که مجموعه های تولید کننده به سختی روزگار می گذرانند و همچنین در شرایطی که ارز دولتی برای هیچ محصولی در نظر گرفته نمی شود، آمار واردات محصولات MDF از سوی دولت حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: این واردات بی رویه باعث شده تا اکثر شرکت های تولید کننده در این زمینه فعالیت خود را کاهش دهند و بسیاری از شرکت ها نیز توان رقابت در این بازار را از دست بدهند و به تعطیلی کشیده شوند.

مدیرعامل شرکت لوح سبز جنوب تصریح کرد: دولت باید پاسخگو باشد که به چه علت در چنین شرایطی که واردات محصول MDF منجر به تعطیلی کارخانجات فعال داخلی می شود، این فرآیند را در دستور کار خود قرار داده، متاسفانه در این زمان به قدری محصول MDF در کشور وارد شده که کارخانه لوح سبز جنوب باید تا مدت ها محصولات خود را دپو کند.

نورمحمدی در خصوص کیفیت محصولات تولید این کارخانه عنوان کرد: محصول این شرکت به قدری با کیفیت است که به کشور ترکیه که خود مهد تولید ام دی اف است، صادر می شود.

وی اظهار کرد: کیفیت محصولات تولید داخل با محصول خارجی به یک اندازه است اما قیمت محصول خارجی از داخلی بیشتر است و متاسفانه این محصولات خارجی به دلیل فرهنگ غلط در جامعه به راحتی فروخته می شوند.

مدیرعامل شرکت لوح سبز جنوب گفت: متاسفانه بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان محصول تولید شده در این کارخانه دپو شده؛ در این زمان سرمایه گذاری بسیاری در این مجموعه انجام گرفته است اما به دلیل واردات بی رویه رقابتی برای فروش محصولات در کشور وجود ندارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر محصولات کارخانه لوح سبز جنوب به سه کشور ترکیه، عراق و افغانستان صادر می شود.

گفتنی است؛ کارخانه تولید تخته صنعتی لوح سبز جنوب یکی از طرح‌های جانبی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی محسوب می شود که در سال ۸۹ به بهره برداری رسیده است.

خط تولید روکش ملامینه با ظرفیت تولید چهار هزار تخته در روز فعالیت می کند که راه اندازی این واحد باعث تکمیل شدن زنجیره تولید MDF شده و تنوع مصرف برای استفاده کنندگان و ایجاد تناسب در تولید و مصرف را به دنبال دارد.

در حال حاضر این شرکت در کشت و صنعت امام خمینی (ره) در ۳۰ کیلومتری جنوب شهرستان شوشتر در منطقه شعیبیه واقع شده است.