ورود کارکنان ادارات خوزستان، منوط به ارائه کارت واکسیناسیون
ورود کارکنان ادارات خوزستان، منوط به ارائه کارت واکسیناسیون
 استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم افزایش پوشش واکسیناسیون کرونا، گفت: ورود کارکنان ادارات به محل کار منوط به ارائه کارت واکسیناسیون می‌شود.

صادق خلیلیان در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا که  (۱۰ مهرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا بر انجام و سرعت گرفتن واکسیناسیون دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال تاکید شد که امیدواریم با این کار، پوشش بالاتری در واکسیناسیون کرونا داشته باشیم.

به گزارش اندیشه خوزستان، وی افزود: در خوزستان تصمیم گرفته شد که ورود کارکنان ادارات و شرکت‌های خصوصی به محل کار منوط به ارائه کارت واکسیناسیون باشد.

استاندار خوزستان گفت: همچنین مقرر شد مشوق‌هایی برای روستاییانی که واکسن را دریافت می‌کنند، در نظر بگیریم بنابراین روستاییان نیز برای دریافت خدمات یا کالا از دولت، باید کارت واکسیناسیون را ارائه دهند.

وی افزود: اگر آموزش و پرورش ابتکار عمل داشته باشد می‌توانیم سریع واکسیناسیون دانش‌آموزان را انجام دهیم. فرمانداران نیز باید فرمان را در دست بگیرند. اینکه وضعیت پوشش واکسیناسیون یک شهر ارائه شود اما پس از یک هفته آب از آب تکان نخورد، نشان می‌دهد که فرماندار فرمان را در دست ندارد.

خلیلیان گفت: انجام این اقدامات کار سختی نیست و نیازی نیست به جلسات بعدی موکول شود.

وی بیان کرد: در صورت انجام این اقدامات، امیدواریم پوشش واکسیناسیون به سرعت افزایش یابد و جامعه به حالت عادی برگردد. البته برای بهره‌مندی بیشتر از نتایج واکسیناسیون باید پروتکل‌های بهداشتی نیز به خوبی رعایت شوند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: نتایج و میزان اجرایی شدن تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا در قرارگاه نظارتی این ستاد بررسی می‌شود تا در صورتی که موانعی وجود دارند، برداشته شود و تصمیمات به صورت عملیاتی اجرا شوند.