وضعیت قرمز کرونا در ۱۰ شهر خوزستان
وضعیت قرمز کرونا در ۱۰ شهر خوزستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: متاسفانه نسبت به هفته گذشته شهرهای قرمز استان از نظر کرونا افزایش یافته و به ده شهر رسیده است.

فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اعلام آخرین بررسی وزارت بهداشت از وضعیت شهرهای استان از نظر شیوع کرونا، متاسفانه نسبت به هفته گذشته شهرهای قرمز استان افزایش یافته است.

وی گفت: در حال حاضر شهرهای مسجدسلیمان، آغاجاری، بهبهان، آبادان، اهواز، رامهرمز، امیدیه، شوشتر، دزفول و اندیمشک در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) هستند؛ همچنین شهرهای کارون، خرمشهر، رامشیر، باغملک و ماهشهر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

ابول نژادیان بیان کرد: هیچ شهری در استان در وضعیت سفید قرار ندارد و به‌دلیل سرعت انتشار ویروس، وضعیت شهرها بسیار شکننده است. به عنوان مثال شهرستان اندیمشک که تاهفته پیش در وضعیت زرد قرار داشت با افزایش بیماران بستری به یکباره وارد وضعیت قرمز شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: دورهمی های خانوادگی، مراسمات ترحیم، عروسی و تجمعات غیر ضرور تبدیل به پاشنه آشیل انتشار بیماری شده است و گزارشات بسیاری از ابتلای تعدادی از افراد یک خانواده یا جمع فامیلی به کرونا پس از برگزاری دورهمی ثبت شده است که مردم باید برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان از شرکت در هرگونه دورهمی به شدت پرهیز کنند.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی که هنوز واکسن یا دارویی جهت درمان قطعی بیماری در دسترس نیست، تنها راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت اصول بهداشتی شامل: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمع و شستن مستمر دست ها است و انتظار میرود تا مردم برای حفظ سلامت خود و اطرافیان، رعایت اصول بهداشتی را در بالاترین سطح مورد توجه قرار دهند.