پاداش‌های غیرقانونی پس گرفته می‌شود/ عودت۵۸۰۰ یورو!
پاداش‌های غیرقانونی پس گرفته می‌شود/ عودت۵۸۰۰ یورو!
کمیته موقت حسابرسی در فدراسیون فوتبال بعد از بررسی صورت‌های مالی و مصوبه‌ها و آیین‌های موجود، موضوع بازپس‌گیری پاداش‌های غیرقانونی اعطایی عزیزی‌خادم را به جریان انداخته است.

با تغییرات مدیریتی در فدراسیون فوتبال و کنار رفتن شهاب الدین عزیزی خادم که با فاش شدن برخی پرداخت‌های مالی نامتعارف و بعضا غیرقانونی در بیش از ۱۱ ماه همراه بود، کمیته حسابرسی موقت در این فدراسیون شد تا به صورت‌های مالی و برخی اقدامات انجام شده در این مدت زمان رسیدگی شود.

در بررسی‌های اولیه این کمیته آشکار شد که بعضی از نزدیکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال که فعلا به طور موقت و با رای اعضای هیات رئیسه این فدراسیون از سمت خود عزل شده، پاداش‌هایی را دریافت کرده‌اند که دارای مصوبات قانونی نبوده است.

کریم بهرامی، سرپرست کمیته حسابرسی – که چندین سال قبل رئیس هیات فوتبال قم بود و گفت‌وگوی تلفنی او با عادل فردوسی‌پور در برنامه نود، به تعداد دفعات زیادی دست به دست شده است – بعد از تحقیق و تفحص، در نامه‌های متعدد به میرشاد ماجدی، سرپرست موقت این فدراسیون، این پرداخت‌های مالی غیرقانونی را گزارش کرده و خواهان بازگرداندن مبالغ غیرقانونی به قید فوریت شده است.

طبق مصوبه فدراسیون فوتبال در دوره اخیر، سقف پاداش به صعود تیم ملی به جام جهانی به پرسنل اداری، پشتیبانی و سرپرست این فدراسیون حداکثر مبلغ ۶۵ میلیون تومان (۶۵۰ میلیون ریال) بوده که به تصویب هیات رئیسه رسیده اما در موارد متعددی، پاداش‌هایی فراتر از این مبلغ پرداخت شده است.

بهرامی از ماجدی خواسته پاداش برخی از افراد از جمله مجتبی خورشیدی که ۹۱۵ میلیون تومان پاداش دریافت کرده، با کسر حداکثر سقف پاداش‌ها یعنی ۶۵ میلیون تومان، به این فدراسیون بازگردانده شود و در نتیجه سرپرست سابق تیم ملی باید ۸۵۰ میلیون تومان به این فدراسیون پس بدهد.

پاداش‌های غیرقانونی پس گرفته می‌شود/ عودت۵۸۰۰ یورو!

خورشیدی بعد از حضور در جلسه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفته بود که پاداش او به اندازه اعضای کادرفنی است و اگر مبلغی بیش از این نفرات گرفته بود، غیر قانونی اما این نامه از این رو ارسال شده که سرپرست تیم ملی فوتبال ایران جزو کادر اداری و سرپرستی محسوب می‌شود و نمی‌توان او را جزو کادرفنی شامل مربیان، بازیکنان، بخش رسانه‌ای و پزشکی به حساب آورد که پاداش‌های این گروه خارج از چارت اداری فدراسیون فوتبال پرداخت می‌شود.

مشابه این نامه، برای عزیزی خادم و سایر کارکنان فدراسیون فوتبال هم که مبلغی بیش از ۶۵ میلیون تومان دریافت کرده‌اند، ارسال شده است. عزیزی خادم برخلاف سایر اعضای هیات رئیسه – که در بیشترین مورد، ۵۷ میلیون تومان پاداش گرفته بود – ۳۰۹ میلیون تومان پاداش گرفته بود که براساس مصوبه فوق، او هم مشمول اقدام اخیر کمیته حسابرسی قرار گرفته است.

طی روزهای گذشته مبلغ ۵۸۰۰ یورو از ۶۰۰۰ یورو تنخواه دریافتی مشاوران و کارکنان روابط عمومی فدراسیون فوتبال در سفر به قطر (دیدار ایران – عراق) به صورت نقدی تحویل فدراسیون فوتبال شده است. مبلغی که توسط حسین شریفی و برای هزینه سفر به قطر و به همراه قهار و زارعیان از امور مالی فدراسیون دریافت اما تاکنون اقدامی برای تسویه آن صورت نگرفته بود.

سند دریافت ۶۰۰ یورو که ۵۸۰۰ یورو آن نقدی در روزهای اخیر تحویل شده است
بر اساس این گزارش، کمیته حسابرسی اقدامات خود در این زمینه را به پایان رسانده و حالا ماجدی ماموریت دارد با اقدامات قانونی پول‌های غیرقانونی خارج شده از خزانه فوتبال را به این مجموعه بازگرداند. همزمان کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم در حال رسیدگی به تخلفات انجام شده در پرداخت این پاداش‌های نجومی است.