کاهش موارد ابتلا به کرونا در خوزستان با اجرای طرح بیماریابی شهید سلیمانی
کاهش موارد ابتلا به کرونا در خوزستان با اجرای طرح بیماریابی شهید سلیمانی
 جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان با اشاره به اجرای طرح بیماریابی شهید سلیمانی در خوزستان گفت: با آغاز این طرح در خوزستان بیش از ۶۰ درصد از موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان کاهش یافته است.

سردار نعمت‌الله باقری در نشست خبری که امروز (۲۲ اردیبهشت ماه) به مناسب دهه بسیج سازندگی در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: هدف از راه اندازی مجموعه بسیج سازندگی، هویت بخشیدن به جوانان و نوجوانان فعال درون کشور بوده است. همچنین برنامه ریزی در جهت کمک به توسعه کشور در زمینه های اجتماعی، اقتصادی و… با استفاده از ظرفیت نیروی مقاومت بسیج از دیگر اهداف تشکیل بسیج سازندگی است.

به گزارش اندیشه خوزستان، وی افزود: اصل ماموریت بسیج سازندگی در مناطق محروم، صعب العبور و مناطقی است که امکان سرمایه گذاری و اجرای طرح ها توسط بخش های خصوصی در آن مناطق وجود ندارد.

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: بسیج سازندگی در خوزستان در حوزه های آبرسانی، مسکن محرومان، احداث مدارس، جاده سازی روستایی و… ورود کرده است و همه توجه خود را به محرومان این مناطق معطوف کرده است زیرا برای بخش خصوصی فعالیت در این مناطق دارای منافع نیست.

باقری عنوان کرد: بسیج سازندگی معمولا در مناطقی ورود می کند که میزان محرومیت آن ها بسیار بالا است. در این زمینه گروه های جهادی با ورود در منطقه به صورت قرارگاهی عمل کرده و نسبت به حل مشکلات منطقه مورد نظر اقدام می کنند.

وی افزود: هدف اصلی بسیج سازندگی رفع محرومیت در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، کشاورزی و بخش عقیدتی است. در سال ۱۴۰۰ تمرکز و برنامه اصلی بسیج سازندگی خوزستان بر روی مناطقی در خوزستان است که مشکل آبرسانی دارند.

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: علی رغم وجود هفت سد بزرگ در خوزستان اما بیش از ۴۰۰ روستای خوزستان دارای مشکل آب آشامیدنی هستند و در این زمینه تمرکز ما برای حل مشکل این مناطق است.

باقری عنوان کرد: بحث حل مشکلات اشتغال یکی دیگر از مسایل مورد توجه است که در دستور کار قرار دارد. مساله راه های روستایی خوزستان نیز یکی دیگر اولویت ها برای انجام فعالیت های بسیج سازندگی در سال ۱۴۰۰ است. برای مثال در حال حاضر مجموعه سپاه برای ایجاد جاده های دسترسی به منطقه صعب العبور احمد فداله دزفول پای کار آمده است تا بتواند مشکل دسترسی به این منطقه محروم و صعب العبور را حل کند.

وی با اشاره به بحث مدرسه سازی توسط بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی خوزستان با همکاری مجموعه نوسازی مدارس استان، از ابتدای امسال تاکنون کار ساخت ۲۴ مدرسه را در خوزستان آغاز کرده است.

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان ادامه داد: یکی از مهمترین اولویت ها کمک به دولت در بحث مهار ویروس کرونا با اجرای طرح بیماریابی شهید سلیمانی است. این طرح توسط بسیج در کمک به دولت در سطح کشور در حال اجرا است. با آغاز این طرح در خوزستان بیش از ۶۰ درصد از موارد ابتلا در استان کاهش یافته است.

باقری با اشاره به اجرای رزمایش های کمک های مومنانه در خوزستان بیان کرد: این اقدام به یک سنت حسنه در استان و کشور تبدیل شده است. تاکنون بیش از یک میلیون بسته معیتشی توسط بسیج سازندگی و گروه های جهادی در خوزستان تهیه شده و در اختیار خانواده هایی که جامعه هدف ما هستند قرار داده شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۴۶۳ صندوق قرض الحسنه در استان خوزستان که مردم پایه هستند، با همکاری خیرین و توسط بسیج سازندگی استان ایجاد شده است. همچنین بیش از ۲۵۰۰ فرصت شغلی از طریق صندوق های قرض الحسنه در طول سال های ۹۸ و ۹۹ در خوزستان ایجاد شده است.

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: در طول سه سال گذشته توسط مجموعه بسیج سازندگی خوزستان بیش از ۳ هزار و ۴۲۷ جهیزیه تهیه شده و در اختیار زوج ها قرار داده شده است. راه اندازی بیش از ۱۳۴ کارگاه اقتصاد مقاومتی در خوزستان با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی از دیگر اقدامات انجام شده توسط مجموعه بسیج سازندگی خوزستان است.

باقری افزود: در خوزستان براساس اعلام سامانه ثبت نامی بیش از ۳۴۲ گروه جهادی وجود دارد که بیش از ۴۶ هزار نفر جمعیت دارد. بیش از ۸۰۰ گروه جهادی در خوزستان توسط بسیج سازندگی سازماندهی شده هستند و پشتیبانی می شوند که امورات محرومیت زدایی را در سراسر استان بر عهده دارند.

وی ادامه داد: در طرح شهید سلیمانی بیش از ۴هزار تیم با جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر در سطح استان برای بحث مبارزه با کرونا به صورت مستقیم فعال هستند.

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان خاطرنشان کرد: در بحث سیل و زلزله بیش از یک هزار واحد در سال های ۹۸ و ۹۷ توسط مجموعه بسیج سازندگی در خوزستان احداث شد. همچنین مرمت و بازسازی بیش از ۲۵۰۰ واحد از خانه های محرومین در این دو سال اجرایی شد.