کیانشهر به اندازه یک منطقه وسعت دارد اما همانند یک ناحیه مدیریت می شود
کیانشهر به اندازه یک منطقه وسعت دارد اما همانند یک ناحیه مدیریت می شود
کیانهشر به اندازه یک منطقه وسعت دارد اما همانند یک ناحیه مدیریت می شودرسول جامعی گفت: در سال آینده برنامه های بسیاری برای بهبود وضعیت کیانشهر اهواز در نظر گرفته ایم. این ناحیه به اندازه یک منطقه وسعت دارد اما به صورت ناحیه ای مدیریت می شود.

رسول جامعی، مدیر شهرداری منطقه دو اهواز پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: میانگین سرانه فضای سبز در این منطقه برای هر نفر حدود ۲۱ متر مکعب است که از سایر مناطق بیشتر است البته استقرار پارک ساحلی ۴۲ هکتاری در این زمینه بی تاثیر نیست.

وی افزود: بودجه این منطقه در سال جاری ۳۸۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال آینده به ۹۲۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه تراکم جمعیتی در این منطقه در کل منطقه پراکنده شده، گفت: یکی از الویت هایی که در منطقه ۲ وجود دارد مبحث آسفالت معابر و خیابان های کیانشهر است. کیانهشر به عنوان یک منطقه وسعت دارد اما همانند یک ناحیه مدیریت می شود. ساخت و سازهای بسیاری در این منطقه نوپا در حال انجام است.

جامعی تصریح کرد: تا سال ۹۸ برخی زیرساخت ها برای این ناحیه محیا شد اما به دلیل نبود زیرساخت مناسب در حوزه سیستم فاضلاب، مجددا در طرح جامع برنامه جدیدی برای ناحیه در نظر گرفته شد. در سال ۹۹ متاسفانه زیر سازی و آسفالت در این منطقه به صورت کلی از بین رفت به همین دلیل در این زمان بحث ترمیم آسفالت در این حوزه با بودجه بیش از ۱۵ میلیارد تومان در دست اقدام است. امیدوار هستیم این فرآیند در سال آینده نیز با سرعت زیاد ادامه یابد.

مدیر شهرداری منطقه دو اهواز گفت: بلوار امام رضا در این منطقه از وضعیت بسیار خوبی در زمینه آسفالت برخوردار بود اما به دلیل سیستم نامناسب دفع آبهای سطحی، آسفالت این منطقه نیز از بین رفت. در اصل می توان گفت بودجه شهرداری که همان سرمایه های مردم است در این حوزه از بین می رود. البته این نکته نیز قابل ذکر است که در خصوص سیستم دفع آب های سطحی در این بلوار فعالیت های خوبی صورت گرفته و در حال انجام است.

جامعی اظهار کرد: در سال جدید در زمینه پیاده رو سازی، کفپوش گذاری و رنگ آمیزی جداول در سه محور؛ بلوار ساحلی شرقی از خیابان ۱۸ تا میهن، خیابان اصلی چمران، بین خیابان ۴ تا انتهای خیابان ۲۰ کیانپارس و برخی آیلند سازی در منطقه امانیه انجام خواهد گرفت. در منطقه ۲ با توجه به دستگاه هایی که خریداری شده هیچگونه هزینه ای به کارگرها در زمینه رنگ آمیزی جداول داده نمی شود. و این پروژه به صورت پیمانکاری انجام نمی شود.

مدیر شهرداری منطقه دو اهواز گفت: در این منطقه در زمینه احداث ایستگاه های جدید اتوبوس مشکلی وجود ندارد و تنها در این زمان بحث بهسازی این ایستگاه ها مطرح است. هم زمان بحث آموزش شهروندی در این ایستگاه ها نیز پیگیری می شود.

جامعی تصریح کرد: راهنمای کنترل مسیر باید در این منطقه افزایش یابد تا افرادی که بومی شهر نیستند بتوانند از طریق این تابلوها مسیریابی کنند.

مدیر شهرداری منطقه دو اهواز با بیان اینکه، در بحث آرام سازی ترافیک سرعتگاه ها بسیار تاثیر دارند، افزود: متاسفانه در سال های گذشته به صورت افسار گسیخته تعداد زیادی سرعتگاه ها در این منطقه احداث شد که اکثر آنها نیز غیر استاندارد بودند. ما در سال جدید تنها سرعتگاه استاندارد احداث خواهیم کرد زیرا هدف ما کاهش سرعت خودروهاست نه توقف کامل آنها؛ بحث خط کشی و ایمن سازی مسیرها نیز در حال پیگیری است. متاسفانه خط کشی خیابان ها به دلیل آلودگی های بسیار محیطی در شهر اهواز کم رنگ می شوند. در همین راستا در تلاش هستیم تا در سال آینده بحث شستشوی ماهانه این خصوط را در دستور کار داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در بحث فضای سبز بودجه های بسیاری هزینه می شود اما در این خصوص فعالیت شهرداری به تنهایی کفاف نمی دهد و ما باید از شهروندان بخواهیم در این زمینه به ما کمک کنند. در همین راستا طرح های بسیاری را در سال جاری اجرا کردیم. الویت اول ما در این حوزه این است که به صورت ویژه در منطقه کیانشهر بحث نگهداری فضای سبز توسط شهروندان را پیاده سازی کنیم. در همین راستا از کلیه شهروندانی که در این زمینه فعالیت می کنند تقدیر خواهیم کرد. شهرداری در این زمینه جدای از وظایف ذاتی خود، در بحث اهدای گیاه به شهروندان برنامه های بسیاری دارد.

مدیر شهرداری منطقه دو اهواز گفت: بحث روشنایی شهر یکی از موضوعات با اهمیت در این منطقه محسوب می شود، روشنایی در محله ها امنیت را تضمین می کند. در صورتی که نتوانیم در پارک های این منطقه روشنایی را تامین، هرس درختان را به موقع انجام ندهیم و محیطی برای حضور خانواده ها در این پارک ها فراهم نکنیم، مسئولیت خود را به درستی انجام نداده ایم. یک پارک باید تمامی المان های لازم را در اختیار داشته باشد. در تلاش هستیم تا در سال آینده حدود ۱۰ میلیارد تومان در این حوزه بودجه اختصاص دهیم. بسیاری از وسایل بازی در پارک ها باید تعمیر شوند.

وی عنوان کرد: احداث فاز دوم پارک جاده ساحلی حد فاصل پل سیاه تا خیابان هفتم، احداث فاز دوم پارک ساحلی حد فاصل پل کابلی تا نادری، ایجاد نوار سبز ۵۰ متری در بلوار مدرس، پروژه زیر گذر در مسیر اتصال کیان آباد به مهرشهر و کیانشهر، تعریض پل کیان آباد، احداث پایانه شهید چمران جز پروژه هایی هستند که در سال جاری یا در دست اقدام هستند و یا اینکه در سال آینده اجرا خواهند شد. برخی از این پروژه ها در نیمه راه هستند.

مدیر شهرداری منطقه دو اهواز گفت: احداث مسیر پیاده روی از حدفاصل پل طبیعت تا کتابخانه مرکزی یکی از پروژه های بسیار خوب انجام گرفته در سال جاری بود که این مسیر در سال آینده تا پل سیاه امتداد خواهد یافت.

وی در انتها افزود: متولی فعلی پل نهم، اداره راه و شهرسازی خوزستان است و زمانی که این پروژه به صورت کلی به اتمام رسید مدیریت و کنترل آن را در دست خواهیم گرفت.