«یتیمان ترامپ»؛ کاربران عربی، حکام عرب را به سخره گرفتند
«یتیمان ترامپ»؛ کاربران عربی، حکام عرب را به سخره گرفتند
کاربران شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، در واکنش به شکست رئیس جمهور کنونی آمریکا گفتند که حکام عرب، به خاطر این مسئله، یتیم شده‌اند.

 

زمانی که بسیاری از مردم جهان، پیگیر نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا بودند، در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی هشتگ «یتیمان ترامپ» ترند شد.

روزنامه قطری «الشرق» درباره این مسئله نوشت، پیش از اعلام پیروزی جو بایدن در این دوره از انتخابات آمریکا، طی چهار روز گذشته، با اعلام هر خبری درباره پیشتازی بایدن، «گریه و فریاد در ابوظبی و قاهره» به گوش می‌رسید.

به گزارش این روزنامه، گریه و فریاد سران ابوظبی و قاهره، «بسیار بیشتر از گریه و فریاد اعضای جمهوریخواه [آمریکا] بود. همین مسئله باعث تمسخر این افراد توسط فعالان شبکه‌های اجتماعی شد که به هر کس بیش از جمهوریخواهان، از ترامپ دفاع می‌کرد، لقب یتیمان ترامپ را دادند».

این کاربران بیش از همه از اظهارات «عبد الخالق عبدالله» مشاور ولی‌عهد ابوظبی تعجب کردند که گفته بود: «اگر جو بایدن نامزد دموکرات‌ها برنده شود، پیروزی وی ضعیف، کمرنگ است و قانع کننده نیست. رئیس جمهور ترامپ نیز حق دارد که ناراحت شود و شکایت کند».

بنا بر این گزارش، این اظهارات در حالی از سوی ولی‌عهد ابوظبی مطرح شده که «گویا ترامپ، حامی همه مسائل عرب بوده و به جهان عرب کمک کرده است».

«ضاحی خلفان» معاون رئیس پلیس دبی هم در واکنش به پیروزی بایدن گفت که «گروه‌های افراطی مانند اخوان، و سایر گروه‌ها، خواستار پیروزی بایدن هستند».

«عبد الفتاح فاید» روزنامه‌نگار مصری در واکنش به این اظهارات گفت: «یتیمان ترامپ در کشورهای ما، نفس‌های خود را حبس کردند و برای وی نماز می‌خوانند… هر چند به ضرر ملت‌هایشان باشد. سپس دشمنان خود را به خیانت می‌کند».

«عبد العزیز القطان» فعال کویتی هم به کشورهایی که اخیرا روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کردند، گفت که «خیانتکاران جهان عرب و اسلام، خداوند به شما خیر بدهد».

«منال» یکی از فعالان مصری شبکه‌های اجتماعی گفت که رئیس جمهور مصر، بیش از همه، به دلیل از دست دادن ترامپ، یتیم شده است.