۱۷۰ میلیارد ریال به مشاغل آسیب دیده از کرونا در دزفول پرداخت شد
۱۷۰ میلیارد ریال به مشاغل آسیب دیده از کرونا در دزفول پرداخت شد
 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دزفول درخصوص ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا گفت: ۱۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این مشاغل در شهرستان دزفول پرداخت شده است.

مجتبی ظفری روز شنبه در نشست شورای اشتغال شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در حال انجام است .

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دزفول اظهار امیدواری کرد با تامین اعتبار بتوان تسهیلات بیشتری برای این مشاغل آسیب دیده پرداخت کرد.
وی با بیان اینکه هنوز برخی مشاغل و اصناف مانند دفاتر زیارتی، سیاحتی و گردشگری به علت شیوع کرونا تعطیل هستند، افزود: برخی بانک‌ها برای ارائه تسهیلات سخت گیری می‌کنند و برای وثیقه و ضمانت همکاری لازم را ندارند.

ظفری با تاکید بر لزوم همکاری بیشتر بانک‌ها برای اشتغال پایدار در شهرستان درخصوص مشکلات واحدهای مصادره شده توسط بانک‌ها گفت: دستگاه قضایی به این موضوع ورود کرده زیرا می‌توان با همکاری برخی دستگاه‌ها مشکلات این واحدهای تولیدی را برطرف کرد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دزفول اظهارداشت: برای حمایت از مشاغل خانگی کارگروهی در دزفول تشکیل شده که مصوبات خوبی داشته است ولی رفع برخی مشکلات نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها است.
وی با اشاره به اینکه نخستین انجمن صنفی مشاغل خانگی در دزفول تشکیل شده است، افزود: قرار است با همکاری شهرداری غرفه‌هایی برای ارائه محصولات این مشاغل اختصاص یابد.
مدیر درآمدهای شهرداری دزفول نیز گفت: بازارچه صنایع دستی کنار پارک خانواده با ۳۴ غرفه با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که برای حمایت از مشاغل خانگی تعدادی از آنها بدون مزایده در اختیار قرار خواهند گرفت.
علی هدایتی افزود: ۳۴ غرفه در این بازارچه وجود دارد که چهار غرفه برای مشاغل خاص و ۳۰ غرفه در اختیار مشاغل خانگی قرار خواهند گرفت.
وی گفت: بازارچه مشاغل خانگی در فرهنگ شهر نیز با ۲۵ غرفه ساخته خواهد شد که می‌توان از این ظرفیت نیز برای ایجاد اشتغال استفاده کرد.

در این نشست درخصوص تعیین تکلیف زمین‌های شهرک صنعتی، واحدهای تولیدی مصادره شده توسط بانک‌ها و احداث شهرک گلخانه‌ای بحث و تبادل نظر شد.

شهرستان دزفول در حال حاضر در وضعیت آبی کرونا قرار دارد.