۲هزارو ۵۰۰ مسافر در فرودگاه اهواز تست کرونا دادند
۲هزارو ۵۰۰ مسافر در فرودگاه اهواز تست کرونا دادند
رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت : طی سه روز اخیر با توجه به الزام ارائه پاسخ تست کرونا از سوی مسافران ، از حدود ۲هزارو ۵۰۰ مسافر پروازهای خروجی در فرودگاه بین‌المللی سپهبد شهید قاسم سلیمانی اهواز ، نمونه تست PCR گرفته شد.

امرالله مردانی شنبه با اشاره به شروع تست گیری سریع کرونا از مسافرانی که قصد عزیمت از استان خوزستان را به سایر استان‌ها دارند اظهار داشت : پس از ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر الزام انجام تست کرونا برای مسافران، کارشناسان بهداشت در فرودگاه بین‌المللی سپهبد شهید قاسم سلیمانی مستقر شده اند که روند نمونه‌گیری از همه مسافران برای دریافت پاسخ این آزمایش برقرار است .

وی با اشاره به شناسایی تعدادی از مسافران به کووید ۱۹ ادامه داد : طی این مدت ، نتیجه تست ۲۰ نفر مسافر مثبت شده که از ورود آنها به پرواز در فرودگاه اهواز ممانعت شد .

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز با اشاره به آغاز تست گیری کرونا در پایانه مسافری شرق اهواز از ۲ روز پیش، خاطرشان کرد : تعداد حدود۵۰۰ تست کرونا از مسافران در این پایانه گرفته شده است که هیچگونه مورد مثبتی شناسایی نشده است.

مردانی افزود : در ۱۰ نقطه شرق اهواز تست کرونا به صورت رایگان از مسافران گرفته می‌شود که پنج مرکز نمونه گیری بهداشت ۱۷ شهریور ، کوی مشعلی ، پادادشهر اهواز ، باهنر و غیزانیه و پنج اتوبوس آمبولانس در خیابان نادری ، فرودگاه اهواز ، ترمینال شرق اهواز و در بیمارستان امیرالمومنین و فرودگاه اهواز مستقر می‌باشند .

وی خاطرنشان کرد : مسافران برای دریافت نمونه‌گیری حداقل ۲۴ ساعت قبل از سفر اقدام کنند تا در فرودگاه و پایانه های مسافری معطل نشوند .

بر اساس مصوبه ستاد مدیریت کرونای خوزستان انجام تست کرونا برای تمامی مسافران در پایانه های استان در فرودگاه، راه آهن و پایانه های مسافری استان اجباری شد و از مسافران پیش از سوار شدن به وسایل نقلیه عمومی برون شهری تست کرونا گرفته می شود.
مسافران بدون ارائه نتیجه منفی تست کرونا، اجازه سوار شدن به وسائط نقلیه عمومی از قبیل هواپیما، قطار و اتوبوس بین شهری را ندارند و در صورت تخلف با افراد برخورد قانونی می شود.