۲۶ کودک کرونایی در بیمارستان ابوذر اهواز بستری هستند
۲۶ کودک کرونایی در بیمارستان ابوذر اهواز بستری هستند
رئیس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز از بستری بودن ۲۶ کودک کرونایی در این بیمارستان خبر داد.

محسن علی سمیر در خصوص آخرین وضعیت بیماران بیمارستان کودکان اهواز، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷ کودک بیمار در بخش عادی این بیمارستان بستری هستند، همچنین ۹ کودک بیمار در بخش ICU هستند که چهار نفر آن‌ها مثبت قطعی و پنج بیمار مشکوک به کرونا هستند.

وی افزود: متاسفانه هنوز شاهد ماسک نزدن بچه‌ها در خیابان‌ها هستیم که والدین باید به این موضوع اهمیت دهند و بر رعایت پروتکل‌ها، خودداری از خروج خود از خانه و بردن کودکان به بیرون و فضاهای عمومی توجه کنند.

رئیس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: اکثر کودکانی که درگیر این بیماری شده‌اند، قربانی بی‌توجهی والدین هستند و از طریق پدر و مادر مبتلا می‌شوند. همچنین حضور در دورهمی‌های خانوادگی و بازی در کوچه و پارک از دیگر عوامل ابتلای کودکان به این بیماری است.

وی ادامه داد: فقط کودکان زیر دو سال به ماسک نیاز ندارند و مابقی کودکان حتما باید از ماسک استفاده کنند که متاسفانه این موضوع کمتر رعایت می شود.

محسن علی سمیر تصریح کرد: وقتی با خانواده‌ها در این زمینه صحبت می‌کنیم به ما می‌گویند که از ماسک زدن خسته شده‌اند در حالی‌که چاره‌ای جز این کار نیست.

وی بیان کرد: متاسفانه بسیاری از والدین تصور می کنند که دورهمی های خانوادگی و رفتن به خانه پدربزرگ و مادربزرگ‌ها برای کودکان مشکل‌ساز نیست در حالی که این ترددها هم سلامت کودکان و هم سلامت پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را به خطر می‌اندازد.

علی‌سمیر اذعان کرد: خوشبختانه در زمینه کمبود تخت مشکلی نداریم اما دوست نداریم که شاهد ابتلای کودکان به این بیماری باشیم.

وی عنوان کرد: دو هفته بعد از تعطیلات عید نوروز، احتمال تشدید و پیک بیماری را داریم لذا مردم و به ویژه والدین باید بادرک درست از شرایط غیرعادی جاری، تا حد امکان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رییس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: قدرت واگیری ویروس نوع جهش یافته انگلیسی خیلی بیشتر از ویروس ووهان چین است همچنین علائم تنفسی و گوارشی در آن شدیدتر است و تنها راه مقابله با انتشار آن، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و خودقرنطینگی تا حد امکان است.