۵ دستگاه شیر ایمنی سرچاهی بازسازی و احیاء شد
۵ دستگاه شیر ایمنی سرچاهی بازسازی و احیاء شد
مدیر تعمیر، تكمیل و خدمات فنی چاه‌های مناطق نفتخیز جنوب از بازسازی و احیاء ۵ دستگاه شیر ایمنی سرچاهی در این مدیریت خبر داد.

به گزارش اندیشه خوزستان و به نقل از روابط عمومی، مهندس یونس عباسی‌لرکی اظهار داشت: با توجه به نیازهای عملیاتی همکاران این مدیریت موفق به تعمیر، بازسازی و احیاء کامل ۵ عدد شیر ایمنی PSI 3000-“3 شدند.

وی افزود: این تجهیزات پس از انجام موفقیت‌آمیز آزمایش‌های کارگاهی و استاندارد، بر روی ۵ حلقه از چاه­های میادین بی­بی حکیمه و گچساران نصب و با راه­اندازی مجدد موجب بازگشت دوباره چاه­ها به حداکثر توان تولید خود شدند.

مهندس عباسی لرکی گفت: در این مدیریت طی هشت ماه سال جاری بیش از ۵۳۰ عدد شیرآلات و تجهیزات سرچاهی که برخی از آنها دارای آلیاژ خاص و کمیاب بوده‌اند با وجود کمبود قطعات حساس آنها ناشی از تحریم‌های ظالمانه روزافزون علیه کشور به طور کامل تعمیر و تبدیل به فرصت‌های توانستن و خودکفایی شده است.

وی گفت: احیاء و بکارگیری اقلام مذکور، صرفه‌جویی اقتصادی قابل توجهی دنبال داشته است.

مهندس عباسی لرکی تصریح کرد: مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌ها با رعایت کلیه دستورالعمل‌های HSE و پروتکل‌های بهداشتی در شرایط همه گیری بیماری کرونا نسبت به ارائه خدمات به شرکت‌های پنج­گانه بهره‌بردار و دکل‌های تعمیراتی، حفاری و عملیات‌های ترمیمی (Rigless) در راستای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید ایمن و پایدار در گستره جغرافیای مناطق نفتخیز جنوب نقش بسزایی ایفا می‌کند.